Wózki bliźniacze ranking
Ostatnio aktualizowane: 05.12.24
Spacer z bliźniakami lub dziećmi rok po roku to spore wyzwanie, dlatego chcąc ułatwić Ci codzienność przygotowaliśmy zestawienie wózków bliźniaczych. Po przeanalizowaniu oferty rynkowej udało nam się wyłonić pięć wartych uwagi modeli, wśród których znalazły się wózki wielofunkcyjne dla niemowląt oraz spacerówki. Na pierwszym miejscu uplasował się wielofunkcyjny wózek bliźniaczy Baby Jogger City Select. Ponieważ opiera się na lekkiej, aluminiowej konstrukcji, jego waga jest niewielka, a to ułatwia manewrowanie pojazdem. Prezentowany model ma łatwy system montażu i demontażu i bez problemu zmienimy gondolę dla niemowląt w siedzisko zwykłej spacerówki dla nieco starszych dzieci. W ocenach konsumentów bardzo często powtarzały się te same słowa, że wózek jest wygodny, zwrotny i atrakcyjny. Jeśli jednak ten typ produktu nie odpowiada Twoim wymaganiom i szukasz modelu, w którym dzieci będą siedziały obok siebie, Twoje uwadze polecamy Knees Twin K2 Plus. Jest to lekka, dość zwrotna spacerówka z systemem regulacji różnych elementów.
Tabela porównawcza
Najlepsze wózki bliźniacze w 2024 roku
Kupno wózka bliźniaczego konieczne się staje dla 14 spośród 1000 mam. Tak mówią statystyki. Jaki więc wózek bliźniaczy kupić, gdy właśnie nam się przytrafiły bliźniaki? Dziś radzimy jak kupić dobry i tani wózek bliźniaczy. Przeczytajcie nasz ranking produktów i wybierzcie ten właściwy dla siebie.
Baby Jogger City Select
Wielofunkcyjny wózek Baby Jogger City Select jest naszą pierwszą propozycją. Konstrukcja zbudowana z lekkiej aluminiowej ramy, skrętne koła przednie posiadające automatyczną blokadę, koła tylne z łożyskami – pompowane, to cechy tego produktu.
Wózek posiada obszerną budkę z okienkiem, miękkim siedziskiem i możliwością dostosowania do wzrostu dziecka. 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa dobrze utrzymują dziecko na siedzisku, a do tego wielopozycyjny podnóżek zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę. Wózek można wykorzystywać dla jednego dziecka, lub zamontować drugie siedzisko przodem lub tyłem do kierunku jazdy i tym samym stworzyć wózek bliźniaczy.
Wymiary tego modelu wynoszą: długość 105 cm, szerokość 66 cm i wysokość 135 cm, a waga 16,5 kg. Bardzo istotne w tym modelu jest to, że pozwala na łatwą transformacje z wózka z głębokiego, na spacerowy, albo na podwójny z gondolą czy z fotelikiem. Produkt ten nadaje się również dla rodzeństwa w różnym wieku.
I te właśnie cechy zachęcają rodziców do kupna tego modelu. W komentarzach czytamy, że wózek łatwo się składa, mieści się do każdego pojazdu, czy to publicznego, czy prywatnego. Posiada duży kosz na zakupy, a także lekko i płynnie się prowadzi nawet po wyboistej nawierzchni.
Wielofunkcyjny wózek bliźniaczy Baby Jogger City Select to produkt, który waży 16,5 kg. Jego wymiary to: długość – 105 cm, szerokość – 66 cm i wysokość – 135 cm.
Zalety
Wykonanie: Wózek opiera się na lekkiej, aluminiowej konstrukcji, która jednocześnie jest solidna. Prezentowany model jest składany, co ułatwia jego przewożenie. Jednocześnie należy zauważyć, że inne materiały wykorzystane do produkcji też są bardzo dobre gatunkowo.
Buda: Budka w wózku jest obszerna, więc wkładanie dziecka jest łatwiejsze. Poza tym ma ona okienko i można ją regulować, dostosowując do aktualnych potrzeb malucha.
Pasy: 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa to ważny element wózka. To dzięki nim dziecko siedzi w jednej pozycji. Poza tym są one tak skonstruowane, aby maluch sam ich nie rozpiął.
Łatwe użytkowanie: Wielu rodziców potwierdza, że składanie i wymiana poszczególnych elementów wózka nie są zbyt skomplikowane. To sprawia, że rodzice chętniej korzystają z tego pojazdu.
Duży kosz: Prezentowany model posiada duży kosz na zakupy lub potrzebne zabawki, pieluszki i inne rzeczy wymagane do pielęgnacji małych dzieci.
Wady
Konstrukcja: Nie wszystkim rodzicom podoba się ten typ konstrukcji. Niestety dostęp do maluszka znajdującego się w niższej gondoli jest utrudniony.
Knees Twin K2 Plus
Knees Twin K2 Plus to lekki aluminiowy spacerowy wózek dla bliźniąt lub rodzeństwa. Jest to wygodna konstrukcja zarówno dla dzieci jak i rodziców. Wózek posiada dwa niezależne siedziska, każde regulowane od pozycji siedzącej do leżącej. Każde z siedzisk ma swoją budkę, którą też można używać niezależnie od siebie.
Dla każdego z dzieci są regulowane podnóżki, również regulowany i możliwy do demontażu jest pałąk ochronny. Każde z siedzisk posiada 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa z szelkami w miękkich otulinach. Funkcje atrakcyjne dla rodzica to sportowe koła, na łożyskach z piankowymi oponami, a także ułatwiające kierowanie wózkiem.
Przednie koła są obrotowe 360°. Znajdziemy tu również centralny hamulec tylny i dwa niezależne kosze na zakupy. Również wygodna jest możliwość regulacji wysokości rączki do wzrostu rodzica. Waga kompletnego wózka to 15 kg, a szerokość 76 cm umożliwia zmieszczenie się w każdych standardowych drzwiach, również do windy.
Zostało to zresztą zauważone przez użytkowników. Opinie o wózkach bliźniaczych Knees Twin K2 Plus podkreślają tę właśnie cechę, jako ważną. Ponadto od rodziców również dowiadujemy się, że model ten jest trwały, wygodny i bezpieczny.
Knees Twin K2 Plus to lekki, 15 kilogramowy wózek o szerokości 76 cm. Jest to model spacerowy, idealny dla nieco starszych par bliźniąt lub też dwójki dzieci urodzonych rok po roku.
Zalety
Materiał: Produkt jest wykonany z aluminium, dlatego konstrukcja jest stosunkowo lekka, jak na wózek bliźniaczy. Jednocześnie na tyle solidna, aby utrzymać spory ciężar. Materiały wykorzystane do produkcji są bezpieczne dla zdrowia dziecka.
Praktyczne elementy: Wózek ma podnóżki, pałąk ochronny oraz pasy bezpieczeństwa. Posiada też budkę i koszyk na zakupy.
Koła: Sportowe koła z piankowymi oponami sprawiają, że jazda w tym wózku jest dla dzieci przyjemna. Poza tym rodzice docenili to, że koła obracają się o 360 st. i mają hamulce.
Łatwa regulacja: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że zaletą produkt jest możliwość regulacji wysokości rączki do wzrostu rodzica. Poza tym możemy zmieniać pozycję siedziska, dostosowując produkt do swoich potrzeb.
Wymiary: Szerokość wózka to 76 cm, więc bez problemu mieści się w każdych standardowych drzwiach i przejściach. Możemy też bez obaw wjechać wózkiem do większości wind.
Wady
Słaba amortyzacja: Jak zauważają osoby, które zdecydowały się na ten model, ma on raczej kiepski system amortyzacji. Przez to spacery po nierównych powierzchniach nie są dla dzieci najprzyjemniejsze.
Abc Design Zoom
Niemiecka produkcja z interesującym wzornictwem i wieloma praktycznymi udogodnieniami to kolejna nasza propozycja, czyli wózek Abc Design Zoom. Model ten może być używany zarówno dla bliźniąt jak i rodzeństwa „rok po roku” i ma szeroką gamę możliwości konfiguracji. Możemy jednocześnie zamontować siedzisko spacerowe i gondolę, siedzisko spacerowe i fotelik, dwie gondole, dwa foteliki, lub dwa siedziska spacerowe.
Foteliki można zamontować przodem do siebie, lub oba przodem w kierunku jazdy. Obszerne składane budki mają okienka z filtrem UV. Foteliki zaś możemy dopasować od pozycji siedzącej do leżącej, a dla pełnej wygody dziecka, również wyregulować podnóżek. Siedzisko spacerowe posiada 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa oraz pałąk zabezpieczający.
Ponadto, dla łatwiejszego użytkowania, producent przewidział łatwą możliwość demontażu kół, aby wózek mógł się zmieścić nawet w niewielkim bagażniku. Jest też możliwość montażu tego samego fotelika, który mamy w samochodzie. Ze względu na tak dużą różnorodność konfiguracji, również zakupy można dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Całość jest pomyślana dla grupy wiekowej 0-13 lat.
Zatem, kolejne elementy można zakupić, gdy dzieci podrosną i będą wymagać nowych rozwiązań. I pod tym względem jest to najlepszy wózek bliźniaczy w naszym rankingu. A użytkownicy, jako zalety wymieniają bezpieczeństwo zarówno dla dziecka jak i rodzica, łatwość prowadzenia nawet na bardzo nierównej nawierzchni, oraz wygodny montaż i składanie wózka.
Wózek Abc Design Zoom to model wielofunkcyjny, który można dostosować do swoich potrzeb. Jest odpowiedni dla bliźniąt, jak również rodzeństwa urodzonego rok po roku.
Zalety
Łatwa konfiguracja: Jest to produkt, który można dowolnie konfigurować, dostosowując go do potrzeb maluszków. Ponieważ w zestawie znajdują się gondole i siedziska spacerowe, możesz dowolnie zmieniać konfigurację wózka i nie musisz tym samym dokupować dodatkowych elementów.
Materiał: Produkt wykonany jest z materiałów, które są bezpieczne dla dzieci. Poza tym są one przyjemne w dotyku, a jednocześnie ich pielęgnacja nie sprawi nam większego problemu.
Siedzisko: Wygodne siedzisko sprawia, że maluchy mają zapewniony komfort jazdy. Nie można zapomnieć, że zostało ono wzbogacone o 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa.
Montaż i demontaż: Rodzicom zależy na tym, aby dziecięcy wózek szybko się składało i rozkładało. Dlatego producent zadbał o to, aby te czynności nie sprawiały użytkownikom większego problemu.
Wady
Waga: Niektórzy rodzice zauważają, że jak na spacerówkę jest do ciężki model.
Bebetto 42
Bebetto 42 to wielofunkcyjny wózek dla dwojga dzieci, który ma system niezależnej regulacji podnóżków i oparć, co pozwala na jego dostosowanie do potrzeb każdego z maluchów osobno.
Kółka obrotowe, niewielka szerokość pojazdu oraz jego waga całkowita, która wynosi 14 kg sprawiają, że użytkowanie tego wózka jest komfortowe dla rodzica. Dzięki tym rozwiązaniom opiekun nie ma problemu z manewrowaniem pojazdem, nawet między półkami w sklepie.
Gondole są umieszczone z lekkim nasunięciem na siebie, dlatego też wózek ma długość zaledwie 135 cm (+ 20 cm rączki). Jedna gondola zachodzi na drugą tylko w ¼ jej długości, więc rodzic ma dobry dostęp do drugiego maluszka.
Jest to model wielofunkcyjny, który zmieniamy w dwa niezależne siedziska, które możemy montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. W takiej konfiguracji, jaka najbardziej nam odpowiada.
Rodzice docenili to, że jest to lekki sprzęt, do tego niewielki. W swoich ocenach zaznaczają, że to produkt wielofunkcyjny i po tym, jak maluchy wyrosną z gondoli nie musimy dokupywać osobnej spacerówki.
Bebetto 42 to model o wymiarach 155 cm x 123 cm x 64 cm. Prezentowany sprzęt waży 14 kg. Ma system regulacji ustawienia zagłówków i siedzisk.
Zalety
Zwrotność: Wielu rodziców potwierdza, że prezentowany wózek jest bardzo zwrotny, co jest zasługą jego niewielkiej wagi, jak również tego, że jest on niezbyt duży.
Wielofunkcyjność: Po tym, jak maluszki wyrosną z gondoli, łatwo zmienimy wózek w spacerówkę. Nie ma więc konieczności dokupowania dodatkowego pojazdu.
Design: W swoich ocenach konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do wyglądu prezentowanego modelu. Chociaż wydawałoby się, że design to kwestia drugorzędna, dla wielu osób ma on ogromne znaczenie.
Wady
Konstrukcja: Rodzice mają ograniczony dostęp do dziecka, które znajduje się w danym wózku. Nie mają ciągłej kontroli nad dzieckiem.
Jakość: Niestety z czasem wózek staje się awaryjny. Trzeba uważać, aby go zbytnio nie obciążać, bo może się zepsuć.
Chicco Echo Twin
Najtańszy w naszym zestawieniu wózek Chicco Echo Twin można już kupić za ok. 700 zł. Również może służyć bliźniakom, lub rodzeństwu „rok po roku”. Model z nowoczesnym wzornictwem zawierający pełne koła, oraz metalizowaną ramę w kolorze tapicerki. Wymiary wózka rozłożonego wynoszą 82 x 78 x 108 cm, a waga 13,4 kg.
Producent podaje, że model jest przeznaczony dla dzieci do 15 kg. Znajdziemy tu dwie niezależne budki, które można w upalne dni przekształcić w daszek chroniący przed słońcem. Są tu również dwa niezależne oparcia regulowane czterostopniowo, od siedzącego do pozycji prawie leżącej.
Bardzo przydatna może się okazać dodatkowo dołączona do zestawu folia przeciwdeszczowa dla każdego z maluszków. Rodziców zapewne ucieszy, że złożony wózek mieści się w bagażniku samochodu, a piankowe rączki podnoszą komfort jego prowadzenia. O komfort jazdy producent zadbał umieszczając podwójne koła i zwrotne przednie koła z możliwością blokady jazdy na wprost.
W przypadku konieczności przenoszenia zakupów, wózek dysponuje dużym koszem umieszczonym pod siedziskiem. Osoby, które zakupiły ten model kierowały się możliwością szybkiego złożenia wózka do postaci parasolki i łatwego jego przenoszenia i transportu.
Chicco Echo Twin to dobry wózek bliźniaczy do 1000 zł. Jest to model o wymiarach 82 cm x 78 cm x 108 cm. Jego waga wynosi 13,4 kg. Można w nim przewozić maluchy o wadze do 15 kg.
Zalety
Regulacja oparcia: Oparcie wózeczka ma czterostopniową regulację. Dzięki temu bez problemu dostosujesz go do potrzeb maluszków. Gdy dzieci zasną, ustawisz im oparcie w pozycji prawie leżącej.
Folia przeciwdeszczowa: W zestawie znajduje się bardzo przydatna folia przeciwdeszczowa. Nie musisz obawiać się o to, że w czasie ewentualnego deszczu Twoje pociechy zmokną.
Komfort: Siedziska wózka są bardzo wygodne, a więc maluchy mają zapewniony komfort podczas spaceru.
Wady
Słaba amortyzacja: Niestety model ten nie ma dobrej amortyzacji, więc nie jest zalecany dla osób, które często spacerują po nierównych terenach.
Design: Nie wszystkim rodzicom podoba się design tego modelu.
Jaki wózek bliźniaczy kupić?
Przewodnik zakupowy
Wózki bliźniacze to nie tylko rozwiązanie dla rodziców, którzy spodziewają się bliźniąt, ale też dla tych z dwójką dzieci, które dzieli niewielka różnica wieku. Oczywiście, można zdecydować się na dwa pojedyncze wózki, ale wtedy w sklepie czy na spacerze, dziećmi zawsze muszą zajmować się dwie osoby. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wózek podwójny. Na początku z gondolą, potem spacerówka. Już zakup pojazdu dla jednego maluszka jest trudny, a jeśli dojdzie do tego dwójka, a my nie mamy doświadczenia ani osoby, której można się poradzić, stajemy przed dużym dylematem. Dlatego też powstał ten poradnik, który ułatwi Ci decyzję, jaki wózek bliźniaczy wybrać.
Rodzaje
W przypadku wózków bliźniaczych można pokusić się o stwierdzenie, że nie ma modelu idealnego, spełniającego potrzeby wszystkich rodziców. Przede wszystkim dlatego, że każdy prowadzi inny tryb życia, a jego dzieci mają inne przyzwyczajenia. W związku z tym, na rynku można wybrać wózek spośród wielu rodzajów. Przede wszystkim wyróżniamy wózki typu jeden obok drugiego, czyli side by side. Jest to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wózki niemowlęce i równie popularne w spacerówkach. Mamy też modele jeden za drugim, które dostępne są w wersji równoległej, czyli dosłownie jedna gondola ustawiona za drugą. Poza tym wyróżniamy też takie, gdy przedni lub tylny wózek jest osadzony niżej.
Ponadto dostępne są modele typu jeden nad drugim. Dodatkowo, niektóre siedziska są ustawione przodem do siebie, zarówno w przypadku gondoli, jak i spacerówki. Mamy też specjalne wersje łączące wózek głęboki i spacerówkę, idealne dla dzieci w różnym wieku. Na przykład z przodu jest spacerówka, a z tyłu gondola. Tak duży wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Jaki wózek bliźniaczy jest najlepszy dla mnie?
Z całą pewnością zadajesz sobie to pytanie. Oto podpowiedź, która ułatwi Ci wybór. Jeśli mieszkasz w bloku o wąskim wejściu i często chodzisz z dziećmi na spacer, lepszą propozycją będzie model jeden za drugim lub jeden nad drugim zwłaszcza w przypadku spacerówek. Jest zdecydowanie węższy. Z drugiej strony, jeśli chodzi o klasyczne wózki dla niemowląt, takie rozwiązanie trudno uznać za praktyczne, gdyż rodzic nie ma bezpośredniego wglądu w maluszka znajdującego się pod spodem (jeśli jeden wózek zakrywa drugi).
Warto podkreślić, że niektóre produkty jeden za drugim są tak skonstruowane, że jedno dziecko może mieć ograniczoną ilość miejsca, a to dla malucha niezbyt komfortowe.
Wielkość wózka
Należy dokładnie sprawdzić, czy wózek przejedzie przez wszystkie drzwi wejściowe, które są dla nas istotne. Może być to dziwnym pomysłem, ale warto zmierzyć drzwi w ulubionym sklepie czy przychodni, do której chodzisz z dzieckiem. Warto też uwzględnić miejsce, jakie posiadasz w mieszkaniu, domu czy na klatce, aby wózek nie zajmował zbyt dużej powierzchni.
Jeśli mieszkasz w bloku z windą, dokładnie sprawdź jej wymiary, aby przewożenie maluszków nie było problematyczne. Modele bliźniacze są ponadwymiarowe z zewnątrz, ale nie zawsze w środku. Dlatego warto dokładnie zweryfikować, ile dziecko ma miejsca do leżenia czy siedzenia. Jeśli Twoje pociechy są duże i szybko się rozwijają, w krótkim czasie może okazać się, że nie mają wystarczającej przestrzeni. Warto też sprawdzić wymiary wózka po złożeniu. Niestety rodzice często o tym zapominają i przewożenie pojazdu naszej pociechy w bagażniku bywa wyzwaniem.
Wielkość kółek
Wózki bliźniacze są bardziej obciążone niż modele standardowe, a więc kółka muszą być solidne. Ogromne znaczenie ma także to, po jakim terenie jeździsz. Jeśli głównie są to chodniki, asfalt czy płytki, nie musisz szukać specjalnego pojazdu. Z drugiej strony, jeśli częściej jeździsz po lasach, przyda się nie tylko dobry bieżnik, ale też lepsza amortyzacja. Ważne jest to, aby manewrowanie takimi kółkami nie było problematyczne.
Amortyzacja
Nie ważne czy jeździsz po prostych, nowych chodnikach, czy wyboistych ścieżkach w lesie, postaw na kółka z dobrą amortyzacją. Owszem, niektóre dzieci lubią wyboiste trasy i lepiej wtedy zasypiają, ale większość maluszków po takiej wyboistej przejażdżce może mieć problemy z brzuszkiem.
Waga wózka
Jeśli mieszkasz na piętrze bez windy, wybierz jak najlżejszy model. Najlepiej kupować wózki do maksymalnie 17 kg. Przenoszenie cięższych będzie dla Ciebie bardzo męczące. Nie warto jednak decydować się na ultra lekki wózek, zwłaszcza dla niemowląt, bo zwykle takie sprzęty nie są zbyt stabilne.
Regulacja jest ważna
W każdym wózku, czy to dla jednego dziecka, dwójki czy trójki, bardzo ważnym aspektem jest regulacja. Przede wszystkim chodzi o system rozkładania siedziska (w spacerówkach), regulowania stopnia jego nachylenia. Dobrze, jeśli wózek ma regulację wysokości rączki. Dla dziecka, w wózkach spacerowych ważna jest też zmiana ustawienia podnóżka.
Fotelik samochodowy
Jeśli kupujesz wózek bliźniaczy dla niemowląt, warto wybrać taki, który będzie miał zintegrowany fotelik samochodowy. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż dzieci szybko zasypiają w czasie jazdy, a przenoszenie ich z fotelika do wózka może skończyć się płaczem.
Kosz
Nie ma znaczenia, czy kupujesz wózek dla niemowląt czy spacerówkę, przydatnym rozwiązaniem jest kosz. Zmieścisz w nim nie tylko rzeczy dla maluszka, ale też zakupy. To znacznie ułatwi Ci wykonywanie codziennych czynność z udziałem dzieci. Warto sprawdzić pojemność kosza, która zwykle wynosi ok 5 kg, aczkolwiek dostępne są też większe wersje.
Dla wygody rodzica
Nie zapominaj o sobie. Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo Twojej pociechy i jej wygoda, ale jednocześnie musisz pamiętać o swoim komforcie prowadzenia wózka i opieki nad dzieckiem. Istotna jest rączka. Najlepiej wybrać taką z regulacją, szczególnie polecamy teleskopową, którą łatwiej dopasujesz do swojego wzrostu. Ważne jest to, aby wózek dobrze się prowadziło. Dobrze, jeśli do zestawu dołączona jest torba na dziecięcą wyprawkę i też istnieje możliwość jej zawieszenia.
Dostęp do dzieci
Najlepszy dostęp do dzieci jest w wózkach typu side by side. Dotyczy to zarówno modeli typu gondola, jak i spacerówek. Rodzic jednocześnie może zerkać na dwójkę maluchów. Jeśli masz dzieci w różnym wieku i kupujesz wózek bliźniaczy, czyli tandem głęboko-spacerowy, zadbaj o to, aby mieć kontakt z dzieckiem nie tylko tym młodszym, ale i starszym. Pamiętaj, że większym maluchom wbrew pozorom częściej podajesz chociażby napój, zabawki czy przekąski.
Zabezpieczenia
Wybieraj produkty atestowane, wykonane z materiałów bezpiecznych, mających odpowiednie certyfikaty. W przypadku spacerówek niezbędnym elementem są pasy bezpieczeństwa i stoliczek lub inna forma zabezpieczenia dziecka.
Dodatkowe akcesoria
Często do zestawu dołączane są dodatkowe akcesoria, jak parasol lub folia przeciwdeszczowa, moskitiera, uchwyt na bidon z wodą i tym podobne elementy. Znacznie poprawiają one funkcjonalność takiego pojazdu.
Wózki bliźniacze w dobrych cenach
Jako że takie wózki przeznaczone są dla dwójki dzieci, kosztują niemalże dwukrotnie więcej niż klasyczne produkty. Ceny dobrych modeli spacerowych zaczynają się od ok 1000 zł, a wózków niemowlęcych od ok 1500 zł. Znajdziemy też wózki za ok. 10 tysięcy złotych. Wiele zależy od marki i stylistyki. Różnice w cenie między różnymi kolorami tego samego modelu bywają znaczące.
Wózek bliźniaczy jeden za drugim czy obok siebie?
Bycie rodzicem bliźniaków niewątpliwie jest wspaniałym doświadczeniem. Nie jest jednak tajemnicą, że to jest bardzo wymagające zadanie – trzeba poświęcać dzieciom więcej uwagi. Sporym problemem okazuje się także dobór odpowiednich akcesoriów dla maluszków. Najczęściej rodzice mają kłopot z dobraniem odpowiedniego wózka. Na rynku dostępne są modele z siedziskami obok siebie i jeden za drugim. Który produkt jest lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Wózek bliźniaczy jeden za drugim – wady i zalety
Na początku przyjrzyjmy się wózkom, w których siedziska umieszczone są jeden za drugim. Jedną z najważniejszych zalet tego typu akcesoriów jest to, że dzieci nie przeszkadzają sobie podczas spaceru. Nie ma więc obaw o to, że maluch uderzy zabawką swojego brata lub siostrę i zrobi im krzywdę. Kolejnym atutem produktu jest to, że ma on standardową szerokość, co oznacza, że mieści się w każdych drzwiach. Rodzice nie mają więc problemu w trakcie wychodzenia z domu czy korzystania z publicznych środków transportu.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że wózek z siedziskami jeden za drugim jest dłuższy, a tym samym może nie zmieścić się do małej windy. Istotnym minusem jest również to, że jedno z dzieci nie widzi drogi przed sobą, a jedynie plecy innego malucha. Może to powodować, że jedna pociecha nie będzie lubiła spacerów z uwagi na zbyt mało bodźców. Niektórzy rodzice wskazują także, że wspomnianym wózkiem trudno się manewruje. Jest to spowodowane tym, że model okazuje się mniej skrętny.
Wady i zalety wózka bliźniaczego jeden obok drugiego
Pora bliżej przyjrzeć się wózkom bliźniaczym z siedziskami jeden obok drugiego. Choć z uwagi na to, że dzieci mogą mieć ze sobą stały kontakt produkty te wydają się idealnie, w rezultacie nie są pozbawione wad. To, że rodzeństwo siedzi blisko siebie, nie zawsze okazuje się atutem. Choć pozwala to zacieśnić więzi między maluszkami, czasami bywa kłopotliwe. Jeśli jedno z rodzeństwa chce spać, a drugie nie, istnieje spore ryzyko, że potrzebująca snu pociecha nie zazna spokoju. Pomiędzy rodzeństwem może także dojść do kłótni. Wadą wózków z siedziskiem jeden obok drugiego jest również to, że są one bardzo szerokie.
W związku z tym istnieje ryzyko, że nie przejedziemy nimi przez wąskie przejścia – możemy mieć problem z użytkowaniem wózka np. podczas wizyty u rodziny czy znajomych. Niemniej jednak tego typu produkt ma także sporo zalet, które zdaniem sporej części rodziców znacznie przeważają nad wadami. Jest to wspomniany już wcześniej kontakt między dziećmi, jak również to, że każdy z maluchów ma okazję podziwiać podczas spaceru otaczający go świat. Dzięki temu dzieci nie nudzą się zbyt szybko. Dodatkowo tego typu wózki dla bliźniaków pozwalają regulować oparcie bez względu na ułożenie drugiego siedziska.
Podsumowanie
Konsumenci chcą znać jednoznaczną odpowiedź na to, jaki wózek bliźniaczy jest polecany przez rodziców, jednak taka nie istnieje. Każdy z przedstawionych produktów ma swoje wady i zalety. Rodzice muszą więc sami zastanowić się, czego oczekują od zakupionego przez siebie modelu. Trzeba także wziąć pod uwagę warunki mieszkaniowe. Jeśli mamy np. bardzo wąskie przejścia w drzwiach, lepszym wyborem okaże się wózek z siedziskami ułożonymi jeden za drugim.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ