fbpx

Ranking 8 najlepszych wózków parasolek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 05.12.24

 

Wózek parasolka – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, który wózek parasolka jest najlepszy w 2024 roku? My to sprawdziliśmy pytając konsumentów o ich zadowolenie z zakupionego modelu, a także badając aktualne trendy zakupowe w tym segmencie rynku. Dzięki temu znaleźliśmy model Mutsy Nexo Grey Melange. To lekki, kompaktowy pojazd zapewniający komfort zarówno dziecku, jak i prowadzącemu go rodzicowi. Oparcie siedziska możemy ustawić pod dowolnym kątem, jak i swobodnie opuścić na czas drzemki pociechy. Produkt ma aluminiowy stelaż, dlatego jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Kółka z amortyzacją zapobiegają odczuwaniu wstrząsów podczas jazdy po nierównej powierzchni, a rozkładana budka chroni dziecko przed słońcem. Pokryta ekoskórą rączka jest miękka w dotyku i możemy regulować jej wysokość. Drugi model, wybrany przez konsumentów, który został uznany za niemal tak samo funkcjonalny, to Lionelo Elia Grey. Jest to dobrze wykonany wózek, który z pewnością posłuży dziecku kilka sezonów. Warto zwrócić uwagę na solidną konstrukcję oraz dobrze wykonane obicie. Spacerówkę bardzo dobrze się prowadzi, głównie ze względu na duże koła oraz wygodny uchwyt. Poza tym model wygląda bardzo ładnie.

8 najlepszych wózków parasolek. Opinie w 2024 roku

 

Rynek oferuje tak wiele produktów, że przyprawia to o zawrót głowy. Co wybrać, który produkt będzie najlepszy? Dziś, więc ranking wózków parasolek, dla osób poszukujących takich właśnie produktów dla swojego dziecka.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wózek składa się jednym ruchem, dlatego czynność ta nie zajmuje dużo czasu. Produkt ma wygodne siedzisko, jego oparcie możemy ustawić w dowolnej pozycji, a także całkowicie pochylić, aby umożliwić dziecku drzemkę. Model ma też obracające się o 360 stopni kółka.

Wady

Wadą pojazdu jest to, że w pierwszych dniach użytkowania zapięcie pasów wymaga użycia siły. Jednak po pewnym czasie klamry stają się mniej sztywne.

Podsumowanie

Produkt ma rozkładaną budkę, która chroni malucha przed promieniami słonecznymi. Pod siedziskiem znajduje się pojemny kosz, w którym można przewozić reklamówki z zakupami. Wózek jest lekki i solidny, do tego elegancko wygląda. Na stelażu możemy zamontować fotelik samochodowy.

Drugi wybór

Zalety

Rozkładanie oraz składanie spacerówki jest bardzo łatwe i nie zabiera zbyt dużo czasu. Materiał jest odporny na zniszczenia, a sam wózek ładnie się prezentuje. Daszek jest duży i nie dopuszcza do dziecka słońca ani deszczu.

Wady

Niektóre miejsca nie zostały odpowiednio doszlifowane, przez co mogą być ostre. Za każdym razem trzeba uważać, aby się nie skaleczyć albo samemu doszlifować ostre części.

Podsumowanie

Prezentowany wózek jest certyfikowany przez SGS oraz INTERTEK. Jego maksymalny udźwig wynosi 15 kg. Produkt jest w całości szary i dobrze wygląda. Waga samego wózka wynosi 7 kg. Koła są wykonane z pianki.

Rozważ też

Zalety

To lekki produkt nadający się dla niemowląt, jak i dzieci do 3 roku życia. Siedzisko jest regulowane w 4 pozycjach, stelaż wykonany z metalu, a kółka z pianki. Przed wypadnięciem z pojazdu dziecko zabezpieczają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Wady

Wózek głównie służy jako pojazd pomocniczy, nie ma bowiem żadnej amortyzacji, a małe kółka radzą sobie tylko z niewielkimi nierównościami. Dlatego jest to jedynie opcja pomocniczego pojazdu wygodna ze względu na małe wymiary i łatwą obsługę przez rodzica.

Podsumowanie

Wózek świetnie się sprawdza jako sprzęt miejski, który szybko i łatwo trzeba złożyć i schować do auta, lub wnieść do tramwaju. Składa się w 3 prostych ruchach, a waga jego nie przekracza 7,2 kg. Dlatego rodzice oceniają sprzęt jako wysoce i użyteczny.

 

Wózek spacerowy parasolka

 

1. Mutsy Nexo Grey Melange Spacerowy

 

Wózek Mutsy Nexo Grey Melange waży 8,7 kg, a jego wymiary po rozłożeniu to: długość – 101 cm, wysokość – 93 cm i szerokość – 51 cm. Z uwagi na rozkładaną budkę możemy osłonić dziecko przed słońcem, a także podmuchami wiatru czy niewielkim deszczem. Produkt ma aluminiowy stelaż, który jest wytrzymały i odporny na odkształcenia.

Model łatwo się składa – nie musimy używać zbyt dużo siły. Rączka wózka została obita ekoskórą, możemy swobodnie regulować jej wysokość tak, aby prowadzenie pojazdu było dla nas komfortowe. Jak pokazuje test wózków parasolek tego producenta, oparcie siedziska możemy dowolnie ustawiać, a także całkowicie opuścić, gdy dziecko jest śpiące, zatem jest to wózek parasolka z funkcją spania. W podstawie znajduje się kosz, który pomieści spore zakupy.

Z opinii konsumentów wynika, że wózek parasolka Mutsy pięknie wygląda, a do tego zapewnia maluchowi wygodę w czasie spacerów. Amortyzowane kółka obracają się o 360 stopni, dlatego z łatwością ominiemy dziury i inne przeszkody na chodniku, a pociecha nie będzie odczuwać wstrząsów. Produkt daje nam możliwość przypięcia śpiworka i montażu samochodowego fotelika.

Model Mutsy Nexo Grey Melange ma wymiary: 101 cm x 93 cm x 51 cm (po rozłożeniu). Ten dobry i tani wózek parasolka waży 8,7 kg, wyposażono go w rozkładaną budkę i siedzisko z regulacją kąta nachylenia. Pojazd ma solidny, aluminiowy stelaż.

 

Zalety

Duże koła: Koła o dużej średnicy obracają się o 360 stopni, co daje nam możliwość precyzyjnego omijania przeszkód na drodze. Amortyzacja zapobiega odczuwaniu wstrząsów przez malucha.

Oryginalny design: Wózek wyróżnia się modnym designem. Połączenie czerni i koniakowego brązu wygląda niezwykle stylowo.

Regulowana rączka: Wysokość rączki możemy samodzielnie zmienić w zależności od potrzeb.

Łatwy montaż fotelika: Do pojazdu możemy zamontować fotelik samochodowy (z grupy wagowej od 0 kg do 13 kg), nie musimy wcześniej zdejmować siedziska.

Odpinany pałąk: Kiedy dziecko nie będzie potrzebować pałąka, możemy go szybko zdemontować.

 

Wady

Brak siatki wentylacyjnej: Konsumenci uważają, że budka powinna mieć siatkę wentylacyjną, zapewniającą cyrkulację powietrza. Latem dziecko może więc szybko się spocić, co przy wietrznej pogodzie sprzyja rozwojowi infekcji.

 

 

 

 

Wózek typu parasolka

 

2. Lionelo Elia Wózek Spacerowy Spacerówka Parasolka

 

Lionelo Elia Grey to dobry wózek parasolka o wadze 7 kg. Ma on specjalny system składania, który sprawia, że rozkładanie oraz składanie trwa tylko chwilę. Maksymalny udźwig wózka wynosi 15 kg. Rama modelu jest wykonana ze stali. W miejscu, gdzie ręce rodzica stykają się z uchwytem jest specjalny pokrowiec, dzięki któremu prowadzenie jest przyjemne.

Koła spacerówki są wykonane z mocnej pianki. Sprzęt ma wiele zabezpieczeń, dzięki którym maluch może czuć się bezpiecznie. Jest to na przykład zabezpieczenie przednie, które utrzymuje dziecko w odpowiedniej pozycji. Ten lekki wózek parasolka jest oczywiście wyposażony w pięciopunktowe pasy, które w razie nagłego zatrzymania utrzymują malucha w jednym miejscu.

Wiele elementów spacerówki jest regulowanych: oparcie, podnóżek, siedzisko oraz daszek. Rodzice chwalą możliwość dopasowania wózka, aby maluchowi było wygodnie. Dziecko jest chronione przed warunkami atmosferycznymi dzięki moskitierze, folii przeciwdeszczowej, a także pokrowcowi na nóżki, który zachowuje cieplo.

Lionelo Elia Grey to wózek, którego udźwig wynosi 15 kg. Jego koła są wykonane z pianki. Do zestawu dołączono pokrowiec na nóżki, folię oraz moskitierę. Sam wózek waży 7 kg.

 

Zalety

Wykonanie: Wózek jest bardzo dobrze wykonany. Tyczy się to nie tylko jego konstrukcji, ale też materiału obicia. Solidnie wykonane są również piankowe koła i poszczególne elementy konstrukcji.

Składanie: Sprzęt ma specjalny system, dzięki któremu składanie oraz rozkładanie jest bardzo łatwe. Obie czynności zajmują nie więcej niż minutę, więc masz pewność, że nie będziesz tracić niepotrzebnie czasu.

Regulacje: Dzięki różnorodnym regulacjom możesz przygotować wózek w taki sposób, że dziecku będzie bardzo wygodnie. Regulowane są nie tylko pasy, ale również oparcie, daszek i podnóżek, więc jesteś przygotowany na wszystko.

Dodatki: Wózek ma duży kosz na zakupy, w którym zmieścisz wiele przedmiotów. Zestaw zawiera również moskitierę, folię przeciwdeszczową i pokrowiec na nóżki.

 

Wady

Konstrukcja: Konstrukcja wózka ma wystające elementy, na które trzeba uważać. Najlepiej zdecydować się na zeszlifowanie ich własnoręcznie.

 

 

 

 

Wózek parasolka Chicco

 

3. Wózek parasolka Chicco London

 

Wielu klientów ocenia wózek spacerowy parasolka Maxi-Cosi Nova 4 bardzo pozytywnie. Opinie o tym wózku parasolka przekazują, że łatwo się go składa za pomocą trzech ruchów, a po złożeniu, blokada nie pozwala na to, aby sam się otworzył. Model ten jest przeznaczony dla dzieci do maksymalnej wagi 15 kg, czyli do osiągnięcia przez nie 3 lat.

Wózek doskonale się sprawdza jako sprzęt do użytkowania w środkach komunikacji miejskiej, do przemieszczania się po centrach handlowych, przewożenia samochodem i korzystania wszędzie tam, gdzie jest w miarę równa powierzchnia. 4 podwójne piankowe koła mogą pokonać niewielkie nierówności.

Według klientów ocena wózka jest tak wysoka również dlatego, że jest to lekki wózek parasolka, bo waży zaledwie 7,2 kg. Stelaż wykonano w nim z metalu, pod siedziskiem jest umieszczony kosz na przewożone przedmioty, a siedzisko jest ustawiane w 4 pozycjach. Wózek parasolka Chicco zaopatrzono też w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i regulowany podnóżek. 

 

 

 

 

Wózek spacerowy parasolka do 25 kg

 

4. Wózek spacerowy parasolka Maxi-Cosi Nova 4

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest wózek parasolka do 25 kg, to polecamy zainteresować się wózkiem spacerowym parasolka Maxi-Cosi Nova 4. Na uwagę zasługuje on również ze względu na system składania bez użycia rąk w jaki go wyposażono. Wystarczy naciśnięcie nogą pedału, aby wózek samoczynnie się złożył.

Wózek wyposażono w amortyzację na wszystkie koła, a przednia jego oś jest wymienna i można model ten przekształcić w trzykołowego w czterokołowy pojazd. Dziecko ma do dyspozycji szerokie, miękkie siedzisko ustawiane przodem bądź tyłem do kierunku jazdy. Oparcie mamy tu regulowane w czterech pozycjach, podobnie można regulować podnóżek.

Pięciopunktowe pasy w miękkiej otulinie zadbają o bezpieczeństwo ruchliwego malucha, a duża budka z regulowanymi ustawieniami ochroni go przed wiatrem czy słońcem. Wózek w wersji czterokołowej waży 16 kg, ma regulowaną rączkę w zakresie od 91,5 cm do 105 cm, a całkowite wymiary pojazdu po złożeniu to: Długość 90,5 cm, szerokość 64 cm, wysokość 48 cm. 

 

 

 

 

Wózek parasolka do samolotu

 

5. Wózek parasolka Babyzen Yoyo Plus

 

Czy również Ty ocenisz, jak wielu jego użytkowników wózek Babyzen Yoyo Plus jako najlepszy wózek parasolka? Szczególnie osoby podróżujące z dziećmi samolotem mają o nim dobrą opinię, bo można go szybko złożyć i przewiesić przez ramię jak robimy to z torbą. Waży on zaledwie 6,2 kg, więc w przenoszeniu nie sprawi trudności nawet drobnej mamie, tym bardziej, że jego wymiary po złożeniu to 52x44x18 cm.

Wózek parasolka do samolotu wyposażono też w pochylane oparcie, zatem maluch podczas drzemki będzie miał zapewnioną wygodę. Producent przewidział różnego rodzaju modyfikacje i ulepszenia swojego produktu. Klient może dokupić wkładki wewnętrzne podnoszące komfort i zmieniające design produktu, podobnie dostępna jest budka ochronna w wielu wariantach kolorystycznych. W standardzie natomiast jest folia przeciwdeszczowa skutecznie zabezpieczająca dziecko przed zmoknięciem.

Tapicerkę można zdjąć do prania. Bezpieczeństwo maluchowi zapewniają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a wygodę amortyzowane koła. Wózek jest przeznaczony dla dzieci począwszy do 6 miesięcy do maksymalnej osiągniętej przez nie wagi 22 kg. Zatem spokojnie można przyjąć, że jest to wózek parasolka do 20 kg masy dziecka. 

 

 

 

 

Wózek parasolka do 20 kg

 

6. Wózek Parasolka Easywalker Miley

 

Cechą charakterystyczną wózka parasolki Easywalker Miley jest jego zintegrowana torba transportowa, jest to też produkt dla osób z filozofią życia „0 waste”, bo tkaniny wykorzystane w wózku zostały wytworzone z surowców wtórnych. Waga wózka wynosi 7 kg, a wraz z torbą transportową i pałąkiem 8,3 kg.

Fakt, że wózek ma płynną regulację pozycji siedziska, od całkowicie leżącej do siedzącej sprawia, że nadaje się on dla dzieci od pierwszych dni życia (wyposażono go w miękką gondolę), do czasu aż osiągną wagę 22 kg, bo taka jest jego maksymalna nośność. Miękkie pokrycie siedziska można prać w pralce. Model ten składa się łatwo i można go w tym stanie zablokować. Wygodę obsługi podnoszą, dla rodzica hamulec nożny, a dla dziecka amortyzatory we wszystkich czterech kołach.

W wyposażeniu sprzętu znajdziemy rozkładany daszek chroniący przed słońcem czy wiatrem, solidny podnóżek i folię przeciwdeszczową. Wymiary wózka w pozycji do jazdy wynoszą dł. 78,4 cm – szer. 44,5 cm – wys. 104 cm, a po złożeniu zmniejszają się do dł. 58,5 – szer. 44,5 – wys. 27,5 cm.

 

 

 

 

Wózek parasolka Cybex

 

7. Wózek spacerowy parasolka Cybex GB Pockit Plus All City

 

Wózek spacerowy parasolka Cybex GB Pockit Plus All City to model, który ma szereg kompatybilnych dodatków, można go używać jako spacerówkę, ale bez problemu dodatkowo wyposażysz go w gondolę czy fotelik samochodowy. Producent zastosował tu amortyzację na przednie koła oraz regulację oparcia od pozycji do spania do siedzącej.

Stelaż wykonano z aluminium, a pod siedziskiem umieszczono otwarty kosz na zakupy. Waga wózka wynosi 6 kg, a jego udźwig sięga 22 kg. Producent przewidział też łatwy sposób składania, po którym wózek parasolka Cybex osiąga wymiary: Szerokość: 50 cm, długość 31 cm, wysokość 48 cm. W stanie gotowości do przewozu dziecka wózek mierzy: Szerokość 51,5 cm, wysokość 99,5 cm, długość 73 cm.

Rodzicom i dzieciom odpowiada fakt, że siedzisko można zamontować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, a także to, że spełnia on wymagania jazdy po miejskich ulicach, jak i jest wygodny w podróży. 

 

 

 

 

Lekki wózek parasolka

 

8. Wózek Parasolka Caretero Alfa

 

Lekką spacerówką jest również wózek parasolka Caretero Alfa, jej waga całkowita to 5,3 kg. Wymiary w stanie do jazdy kształtują się: Szerokość 45 cm, głębokość 66 cm i wysokość 103 cm. Po złożeniu zmniejszają się one do 28 x 112 x 28 cm. Samo siedzisko o wymiarach 31 x 22 cm zapewnia dziecku wygodę również ze względu na płynną regulację jego oparcia i wyposażenia go w zintegrowaną poduszkę.

O bezpieczeństwo dba przedni pałąk zabezpieczający przed wypadnięciem dziecka oraz pięciopunktowe pasy w miękkiej wyściółce. Wózek zaopatrzono w lekką, solidną ramę, skrętne koła z możliwością blokady, które również wyposażono w hamulec. Rodzice chwalą obite miękką pianką rączki do prowadzenia wózka jak i siatkowy pojemny kosz na zakupy umieszczony pod siedziskiem.

Na uwagę zasługuje również tkanina z jakiej wykonano poszycie, jest ona łatwa w utrzymaniu czystości i jednocześnie odporna na warunki atmosferyczne. Dołączona do zestawu składana budka ochronna jest wyposażona w okienko pozwalające na obserwację malucha. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wózek parasolka kupić?

 

Wybór wózka zawsze jest trudny, zwłaszcza w czasach, gdy na rynku dostępnych jest tak wiele produktów. Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice wchodząc do sklepu z wózkami nie musieli zastanawiać się, który produkt będzie dla nich lepszy. Teraz, gdy producenci prześcigają się w tworzeniu nowych sprzętów, zakup takiego wózka jest nie lada wyzwaniem. Jaki jest więc najlepszy wózek parasolka? Przy wyborze należy uwzględnić wiele aspektów, o których opowiemy w tym poradniku. Stworzyliśmy go z myślą o rodzicach, którzy nie wiedzą, jaki produkt będzie wygodny i bezpieczny, a także o tych, którzy zawęzili krąg poszukiwań, ale wciąż nie są pewni swojej decyzji. W tym tekście znajdziesz przydatne porady na temat tego, jaki wózek parasolka wybrać.

Czym jest wózek parasolka?

Wózek parasolka to nic innego jak lekka spacerówka. Jest to drugi typ wózka, który kupujemy naszemu dziecku. Dlaczego akurat parasolka? Nie chodzi tutaj wcale o to, że do wózka dołączony jest parasol, aczkolwiek można takowy dokupić. Taka spacerówka jest składana, a po złożeniu wygląda jak większy parasol. To właśnie możliwość złożenia produktu jest dla wielu rodziców największą zaletą takich modeli. Idealnie nadają się na spacery z dzieckiem, różne wyjazdy za miasto czy długie podróże, również samolotem. Mimo, że mniej przypomina on parasolkę, w ofercie sklepów można też znaleźć model dla rodzeństwa, wózek parasolka dla bliźniaków z oczywistych względów jest niemal dwukrotnie cięższy od modelu pojedynczego. 

 

Wiek dziecka – postaw na regulację

Kluczową kwestią jest wiek malucha, aby miał zapewniony komfort i odpowiednie warunki do jazdy. Inne wymagania będą, gdy kupujesz wózek parasolka dla 3 latka czy 4 latka, a inne dla dziecka niespełna rocznego. Przede wszystkim warto wybrać model z rozkładanym oparciem. Jest ono niezbędne dla małych dzieci, które w czasie spaceru bardzo często zasypiają, a pozycja siedząca nie będzie zbyt komfortowa. W takim wypadku przyda się też budka osłaniająca przed słońcem i deszczem. Niektóre modele sprzedawane są w zestawie z parasolką, do innych można ją dokupić. Kolejna kwestia to regulowany podnóżek lub długie siedzisko. Dzięki temu dziecko będzie miało odpowiednie podparcie dla nóg. Jeśli chcesz, aby wózek służył Ci jak najdłużej, wybierz model z szerokim siedziskiem i wszystkimi wymienionymi rozwiązaniami.

 

Waga

Im lżejszy będzie wózek, tym lepiej dla nas. Oznacza to ułatwienie przenoszenia. Gdy dziecko jest małe, niestety jesteśmy zmuszeni do przenoszenia wózka ważącego nawet kilkanaście kilogramów. Ogromną zaletą spacerówek jest to, że ważą maksymalnie 7-8 kg, czasem nawet 5-6 kg. Najlżejsze modele ok. 4 kg, ale trzeba pamiętać, że mają swoje maksymalne obciążenie. taki wózek parasolka może nie unieśc wagi dziecka do 20 kg. Jeśli chcesz w wózku przewozić dziecko 4 letnie, musisz pamiętać, że jest ono zdecydowanie cięższe niż roczny maluszek. Poza tym bardzo lekkie wózki mają małe kółka, a te są zdecydowanie gorsze i bardziej podatne na uszkodzenia.

 

Składanie wózka

Wózek typu parasolka jest modelem składanym. Po złożeniu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i jest idealny do przewożenia. Przy wyborze takiego produktu należy szukać modelu, który będzie jak najłatwiejszy do złożenia i rozłożenia. Liczy się również to, aby system składania nie był możliwy do uruchomienia gdy dziecko siedzi w spacerówce. 

 

Łatwość prowadzenia

Łatwość prowadzenia jest trudna do sprawdzenia, aczkolwiek nie jest niemożliwa. Można sprawdzić opinie klientów, ale najlepsze będzie samodzielne przetestowanie produktu w sklepie. Znalezienie wózka parasolki, który można prowadzić jedną ręką nie jest łatwe, ale na rynku znajdziemy wiele ciekawych modeli, których prowadzenie będzie wyjątkowo proste.

 

Łatwość podbijania

Unoszenie przednich kół pod naciskiem na rączkę, czyli podbijanie to kolejny ważny aspekt, zwłaszcza na polskich ulicach. Wysokie krawężniki, progi, autobusy, nawet niskopodłogowe, wszystkie takie przeszkody utrudniają nam prowadzenie wózka. Dlatego tak ważnym aspektem jest możliwość łatwego podbijania pojazdu. Wystrzegaj się wszystkich wózków, które do podbicia potrzebują dużo siły lub też użycia nogi.

 

Obracane siedzisko

Z wiekiem dziecko woli jechać w wózku przodem do kierunku jazdy, ale do pewnego momentu wolimy mieć ciągłe baczenie na to, co się dzieje z maluchem. Poza tym niektóre dzieci nawet na późniejszym etapie lubią mieć kontakt wzrokowy z rodzicem. Warto więc uwzględnić zmienne i wybrać model z obracanym siedziskiem. Dla jednych użytkowników będzie to model z obracanym siedziskiem, inni nazwą go wózek parasolka z przekładaną rączką.

 

Szelki

Dodatkowe szelki to niezbędny element dla małych dzieci, które są zbyt ruchliwe i mogą wypaść z środka. Starszaki też czasem potrzebują takiego zabezpieczenia, a więc najlepiej wybrać model z regulowanymi szelkami, które będą odpowiednie zarówno dla rocznego, jak i 3 letniego malucha.

 

Materiał

Tapicerka to kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Najlepiej wybrać model w ciemnej kolorystyce. Chodzi tutaj głównie o kwestie praktyczne. Przetarcia i inne zabrudzenia na ciemnym wózku są mniej widoczne. Trzeba jednak pamiętać o czyszczeniu wózka, dlatego tapicerka musi być łatwa w utrzymaniu czystości.

Wielkość kosza

W bardzo małych spacerówkach nie ma kosza, a nie da się ukryć bywa on bardzo przydatny. Wybierając taki model wózka, warto zastanowić się nad produktem z większym koszem. Jest to praktyczne rozwiązanie dla rodziców, którzy podróżują z dzieckiem i muszą mieć pod ręką niezbędną wyprawkę – pieluszki, ubranka, coś do picia i jedzenia. Sprawdzi się też wtedy, gdy często chodzisz z dzieckiem na zakupy. Zamiast dźwigać ciężkie zakupy, wrzucisz je do kosza.

 

Kołnierz na nogi

Zimą otulamy dziecko kocykiem, jednak gdy maluch jest ruchliwy, kocyk ciągle trzeba poprawiać. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się specjalny kołnierz

 

Kółka

Dobrze zrobione kółka to podstawa dobrego wózka. Muszą radzić sobie na różnych terenach, aczkolwiek nie jest to wózek typowo turystyczny, a więc nie musisz od niego wymagać, żeby radził sobie na piasku czy w górach. Wystarczy, że koła nie będą się blokować na chodnikach, bruku czy ubitej ziemi. Poza tym kółka powinny mieć blokadę. Jest nam ona niezbędna gdy podróżujemy z dzieckiem w komunikacji miejskiej.

 

Wózki parasolki w dobrych cenach

Przede wszystkim musisz pamiętać, że nie ma czegoś takiego, jak wózek idealny, dopasowujący się do wszystkich warunków. Najlepsze wózki parasolki to takie, które są dopasowane do wymagań użytkownika.  Jeśli chcesz, aby był jak najbardziej wygodny dla maluszka, tracisz nieco na zwrotności i lekkości. Model terenowy jest solidny, ale cięższy. Z drugiej strony bardzo lekki, najmniejszy wózek parasolka może mieć problem na trudnych terenach. Jeśli jednak przetestujesz sprzęt, poczytasz opinie i zastosujesz się do naszych wskazówek, z całą pewnością znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania. Jeśli chodzi o ceny, najtańszy wózek parasolka w serwisie Allegro znajdziesz już za 100 zł. Jeśli jednak chcesz kupić produkt atestowany, bezpieczny dla dziecka i wygodny, lepiej wybrać modele sprawdzonych marek.

Dobre pojazdy znajdziesz w sklepach za ok. 300 zł. Przed zakupem warto sprawdzić opinie rodziców, którzy już wybrali dany model dla swoich pociech. Skup się na ich ocenach wygody, kwestii prowadzenia, podbijania i systemu rozkładania. Warto też sprawdzić, jak wygląda ich opinia o tapicerce, jej podatności na uszkodzenia oraz metodzie czyszczenia.

 

 

Jak się składa wózek parasolka?

 

Wózek parasolka ma wiele zalet, a jedną z najbardziej istotnych jest łatwość składania. Niemniej jednak czynność ta może sprawiać problem niedoświadczonym użytkownikom. Jak poradzić sobie ze złożeniem takiego produktu? Jaki wózek parasolka jest polecany przez rodziców? Jeśli nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania, koniecznie zapoznaj się z krótkim poradnikiem na ten temat.

Jak prawidłowo złożyć wózek parasolkę?

Po wózki parasolki sięga coraz więcej użytkowników. Wynika to m.in. z lekkości tego typu produktów, funkcjonalności oraz praktyczności. Po złożeniu wspomniane modele zajmują wyjątkowo mało miejsca. Ich nazwa najprawdopodobniej wywodzi się stąd, że rączki przeznaczone do prowadzenia tego dziecięcego pojazdu przypominają uchwyt parasola.

Osoby, które oglądają wózki parasolki, często odnoszą wrażenie, że ich składanie jest kłopotliwe i zajmuje dużo czasu. Jednak jeśli wybierzemy odpowiedni model, na pewno szybko poradzimy sobie z zapakowaniem go do szafy czy bagażnika. W większości przypadków proces składania wózka wygląda podobnie – należy zwolnić niewielką blokadę znajdującą się w podstawie i pociągnąć za uchwyt. Wówczas produkt złoży się, a my będziemy mogli go przenieść w inne miejsce lub schować do samochodu.

 

Jak wygląda wózek parasolka po złożeniu?

Wózek typu parasolka po złożeniu jest długi i wąski. To pozwala nam zapakować go na półkę lub do prawie pełnej szafy, bez konieczności układania przechowywanych w niej rzeczy. Złożony produkt możemy też bez przeszkód ustawić pod ścianą, bez ryzyka, że się przewróci. Warto jednak pamiętać, aby zaciągnąć blokadę. W ten sposób wózek na pewno nie rozłoży się przypadkowo, np. gdy będziemy go wnosić po schodach.

 

O tym nie wolno zapominać, składając wózek

Kiedy będziemy chcieli złożyć wózek dziecka, sprawdźmy, czy kółka nie są zabrudzone błotem. Inaczej możemy poplamić daszek, ponieważ będzie się stykać z podstawą pojazdu. Warto też upewnić się, że po złożeniu produkt na pewno zmieści się do bagażnika auta czy schowka w domu. Mimo że wózki parasolki są małe, niektóre z nich są zbyt długie, w efekcie czego niemożliwe staje się schowanie ich w wyznaczonym miejscu.

Co zrobić, gdy nie możemy złożyć wózka?

Zdarzają się sytuacje, kiedy nie możemy szybko złożyć wózka, nawet jeśli wcześniej robiliśmy to wiele razy. W takiej sytuacji bardzo łatwo o uszkodzenie pojazdu, dlatego przede wszystkim musimy się uspokoić i nie próbować składać konstrukcji na siłę. Jeśli będziemy zbyt mocno szarpać za podstawę czy oparcie, poszczególne elementy wózka pękną, a wtedy przewożenie dziecka nie będzie już możliwe.

Spacerówki parasolki to stosunkowo duży wydatek, dlatego trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie. Starajmy się nie szarpać zbyt mocno za blokadę. Jeśli nie możemy jej zwolnić, odczekajmy chwilę i spróbujmy ponownie. W razie potrzeby możemy też poprosić kogoś o pomoc, np. jednego z domowników.

Mechanizm składania i rozkładania dziecięcych wózków nie jest zbyt skomplikowany. To powoduje, że także osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z takimi produktami, szybko wszystkiego się nauczą. O tym, czy dany model łatwo się składa, można się przekonać już w sklepie, kiedy robimy zakupy. Wystarczy poprosić pracownika sklepu o pokazanie, jak w prawidłowy sposób przygotować wózek do jazdy i transportu. W razie wątpliwości można również zapoznać się z dołączoną do produktu instrukcją.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ