fbpx

Ranking 9 najlepszych zabawek dla 2-latka w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Zabawka dla 2-latka – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobór odpowiedniej zabawki dla dziecka jest bardzo ważny, a zarazem dość trudny. Dlatego wychodząc naprzeciw wymaganiom rodziców, przygotowaliśmy zestawienie dobrej jakości zabawek, które mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Godnymi polecenia są edukacyjne, duże klocki drewniane w formie układanki. Produkt uczy nazw poszczególnych zwierząt. Ponadto każdy element ma drewniany uchwyt w kształcie pinezki, który ułatwia dziecku dopasowywanie. Jaskrawe kolory całej układanki zachęcają dziecko do nauki poprzez zabawę. Innym wartym uwagi produktem jest Chico gra w klasy, elektroniczna mata. Dzięki tej zabawce maluch zachęcany jest do aktywności fizycznej. Dodatkowo jest to produkt, który łączy pokolenia, ponieważ dziecko może grać razem z rodzicami, starszym rodzeństwem lub może do zabawy zaprosić rówieśników.

9 najlepszych zabawek dla 2-latka. Opinie w 2024 roku

 

Odpowiednie zabawki mają duże znaczenie w rozwoju malucha. Poniżej zestawiliśmy ranking zabawek dla 2-latka. Znalazło się w nim 9 najbardziej popularnych produktów. Jeśli szukasz dobrego pomysłu na prezent lub po prostu fajnej zabawki, warto się z nim zapoznać.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt wykonano z dobrej jakości drewna, co oznacza, że jest w pełni bezpieczny dla maluchów i nie uczula ich. Tego rodzaju zabawka uczy maluchy koncentracji, a ponadto rozwija sprawność manualną i przestrzenną. Dodatkowo bogactwo kolorów sprawia, że dziecko poznaje różne barwy.

Wady

Farba, którą pokryto całą układankę, z czasem użytkowania wyciera się, co nieestetycznie wygląda i zniechęca dziecko do dalszej zabawy.

Podsumowanie

Ta edukacyjna układanka ma barwne wzory, które zachęcają do zabawy. Produkt ma 7 różnych zwierzątek, które trzeba dopasować w odpowiednie otwory. Zatem rozwijają logiczne myślenie. Całkowite wymiary zabawki wynoszą 30 cm x 22 cm.

Drugi wybór

Zalety

Jest to odpowiednia zabawka dla 2-latka, gdyż stymuluje zmysł słuchu i wzroku, a także rozwija zdolności motoryczne. Ponadto elektroniczna mata do gry w klasy zachęca maluchy do aktywności fizycznej, co w dobie komputerów jest bardzo istotne. Dodatkowo jedna zabawka umożliwia zabawę na dwa sposoby.

Wady

Model działa przy pomocy 3 baterii AAA, które szybko się wyczerpują, co generuje dodatkowe koszty i niezadowolenie naszego dziecka.

Podsumowanie

Jest to mata edukacyjna, której wymiary wynoszą 150 cm x 40 cm. Zabawka składa się z 10 pól, po których w czasie zabawy należy skakać. Ponadto dla lepszej zabawy produkt wyposażono w elementy elektroniczne.

Rozważ też

Zalety

Zabawka będzie z dzieckiem od skończenia przez niego 1 roku do wieku mniej więcej trzech lat, kiedy to ostatni z trzech dostępnych poziomów trudności stanie się dla niego za łatwy. Jeden przełącznik decyduje o wyborze poziomu.

Wady

Użytkownicy wskazują, że przyciski tabletu działają zbyt opornie na rączki najmłodszego dziecka. O ile 2-latek już podoła ich skutecznemu przyciśnięciu - młodsze dzieci mają z tym problem. Ponadto zbyt mały zasób piosenek sprawia, że dziecko słucha wciąż tych samych melodii.

Podsumowanie

To zabawka dla młodego inżyniera, który w wieku niemowlęcym już jest zainteresowany elektroniką. Zabawka interaktywna stymuluje dziecko do działania i uczy nazw zwierzątek i wydawanych przez nie dźwięków. Najniższy poziom zaciekawi rocznego malucha, najtrudniejszy - dwulatka.

 

Zabawki edukacyjne dla 2 latka

 

1. Edukacyjne, Duze, Klocki Drewniane Układanka

 

Wszystkim rodzicom zależy, żeby oprócz szczęśliwego dzieciństwa zapewnić swoim dzieciom edukację i wszechstronny rozwój. Drewniane zabawki dla 2-latka w postaci klocków edukacyjnych świetnie się sprawdzą i pozwolą małym pociechom odkrywać świat.

Decydując się na zakup edukacyjnych klocków drewnianych mamy kilka kategorii do wyboru. Dziecko może m.in. poznawać litery, cyfry, zwierzęta, czy osoby. Klocki o wymiarach 30 cm długości i 22 cm szerokości mają uchwyt w kształcie pinezki, który ułatwia maluchowi układanie poszczególnych elementów. Edukacyjne zabawki dla 2-latka pomagają ćwiczyć pamięć i koncentrację, oraz rozwijają  zdolności analityczne i logiczne myślenie. Produkt jest wykonany z drewna, więc stanowi ekologiczną i bezpieczną alternatywę dla plastikowych odpowiedników.

Edukacyjne, drewniane klocki to dobry i tani produkt. Rodzice w swoich opiniach zwracają uwagę, iż dziecko podczas zabawy rozwija swoją sprawność manualną, oraz sprawność przestrzenną. Nasze pociechy uczą się również dopasowywania odpowiednich elementów i kształtów.

 

 

 

 

Zabawki interaktywne dla 2-latka

 

2. Chicco Gra w Klasy Elektroniczna Mata

 

Chicco elektroniczna mata, gra w klasy, zapewni dziecku długą zabawę. Maluch ma do dyspozycji 10 pól, po których trzeba skakać. Zestaw składa się z maty, krążka, oraz kostki z 9 kolorowymi polami.

Ta zabawka kreatywna dla 2-latka  ma dwa tryby. Pierwszy to tradycyjne klasy. Dziecko rzuca żółty krążek w dowolne miejsce i skacze do pola, na który spadł, aby go podnieść. Drugi tryb to fitness. Maluch rzuca kostką i próbuje wykonać wylosowaną figurę. Nasze pociechy skacząc po macie, mogą odgadywać odgłosy zwierząt aktywujące się na każdym polu. Zabawa pomaga dziecku rozwinąć zdolności motoryczne, koordynację, precyzję i równowagę.  

Jak pokazują rankingi, mata elektroniczna znajduje uznanie wśród obdarowanych nią dzieci i jest zachwalana przez rodziców. Zabawkę wyróżnia możliwość zabawy również w większej liczbie osób. Zabawka zachęca również do aktywności fizycznej i już w młodym wieku budzi skojarzenia ze sportem.

 

 

 

 

Zabawki dla 2 latka Fisher Price

 

3. Fisher-Price Ucz się i śmiej! „Poziomy nauki” Tablet Malucha DHN29

 

Fisher-Price ucz się i śmiej! „Poziomy nauki” tablet malucha DHN29 to zabawka, która może zagości w Twoim domu na dłużej, bo posiadając różne stopnie trudności, wraz z dorastaniem zaoferuje Twojemu dziecku inny z nich. Jeśli więc Twoje dziecko fascynują nowe technologie – jest to produkt dla niego. Naśladując tableta dorosłych zabawki dla 2 latka Fisher Price wprowadzają malucha w świat dźwięków, literek i piosenek.

Przesunięcie jednego przełącznika zmienia poziom gry. Poziom najprostszy, przeznaczony dla maluchów od 12 miesiąca życia polega na tym, aby dziecko wybrało i nacisnęło przycisk z obrazkiem. W nagrodę otrzyma dźwięk nazywający przedmiot z obrazka. Ten poziom zatem uczy słów i poszerza znajomość słownictwa rocznego dziecka.

Dla maluchów od 18 miesiąca życia jest przeznaczony poziom drugi. Tu gra zachęca do odnalezienia właściwego obrazka i stymuluje małego gracza do naciskania odpowiednich przycisków po wysłuchaniu polecenia. Jest to też dobra zabawka dla 2-latka bowiem dla dzieci od 24 miesiąca życia jest poziom trzeci. Tu dziecko jest zachęcane do powtarzania nazw zwierząt i dźwięków jakie wydają. 

 

 

 

 

Zabawki dla 2 latka chłopca

 

4. Kolorowy Bączek, Zabawka dla Dzieci MAC-37029

 

Produktem, który sprawi dziecku wiele frajdy, jest kolorowy bączek. To przede wszystkim tradycyjna i ponadczasowa wersja zabawki, Namalowana jest na niej kolorowa tęcza, która po nakręceniu bączka, wiruje, mieniąc się różnymi kolorami.

Jest to bardzo dobra wersja zabawki dla chłopca 2-latka. Dodatkową atrakcją są wydawane dźwięki, podczas gdy produkt wprawiony jest w ruch. Model ma  małe wymiary, które wynoszą 15 cm x 15 cm x 17 cm. Zatem tę niewielką zabawkę dziecko może zabrać ze sobą, jadąc na przykład do babci.

Ta dobra i tania zabawka dla 2-latka cały czas cieszy się dużą popularnością. Doceniana jest przez rodziców za łatwość obsługi. Ponadto na uznanie zasługuje fakt, że produkt wykonano z dobrej jakości tworzywa. Warto również zaznaczyć, że dzięki temu, iż jest certyfikowany, atestowany i spełnia wszystkie normy, możemy bez żadnych wątpliwości sprawić go swojemu dziecku.

 

 

 

 

Mądre zabawki dla dwulatka

 

5. Artyk Mądra Sowa 129971

 

Godną polecenia jest Artyk mądra sowa 129971. Jest to zabawka, która stymuluje rozwój mowy, wzroku i słuchu. Mądre zabawki dla dwulatka w tym również ten model uczą wrażliwości i inteligencji emocjonalnej u dziecka.

Sówka naśladuje aż 24 odgłosy zwierząt. Ponadto umie wyrecytować 6 wierszyków i zaśpiewać 6 piosenek. Warto zaznaczyć, że opowiada również bajki. Zatem ten mały kolorowy ptaszek może być ulubioną zabawką Twojego dziecka. W czasie wspólnej zabawy skrzydełka sowy poruszają się i dodatkowo świecą różnymi zmieniającymi się kolorami.

Opinie o zabawkach dla 2-latka są pozytywne. Rodzice stwierdzili,  że jest to bardzo dobra zabawka, gdyż nie tylko stymuluje rozwój na wielu płaszczyznach, ale również zachęca do aktywności. Wymiary interaktywnej zabawki wynoszą: 20 cm x 17 cm x 10 cm.

 

 

 

 

Zabawki dla 2-letniej dziewczynki

 

6. Little Dutch Kostka Aktywizująca Różowa LD4427

 

Jeśli szukasz ekologicznej zabawki dla 2-letniej dziewczynki, warto zwrócić uwagę na Little Dutch aktywizującą, różową kostkę. Każda strona zabawki rozwija w dziecku inne umiejętności. Kolory, jakimi ją pokryto to przede wszystkim różowy, miętowy i biały. 

Produkt składa się z sortera złożonego z 4 kształtów, labiryntu z drewnianymi kółkami, wygiętych łuków z małymi elementami do przesuwania, kolorowych kwadracików, które można w różne strony przesuwać, a także kilku kółek, które zahaczają o siebie i wydają dźwięki.

Test zabawek dla 2-latka wykazał, że jest to model, który cieszy się dużą popularnością. Rodzice docenili to, że  pomalowano go bezpiecznymi farbami i wykonano z wysokiej jakości drewna. Dodatkowo poprzez zabawę maluch rozwija wyobraźnię, ćwiczy motorykę i umiejętności wzrokowo-poznawcze.

 

 

 

 

Zabawki kreatywne dla 2 latka

 

7. Hape Piramida Klocki Zwierzęta E0451

 

Produktem, który warto zakupić dla swojej pociechy jest Hape piramida, klocki zwierzęta E0451. Ten zestaw kolorowych pudełek bardzo dobrze sprawdzi się w czasie nauki sortowania kolorów oraz kształtów. Całkowita wysokość wieży wynosi 65 cm, a największy z klocków ma wymiary 13 cm x 13 cm x 13 cm.

Zabawki kreatywne dla 2-latka sprawią, że układanie, a następnie zamierzone przewracanie wieży rozbudza w dziecku wyobraźnię, a także ćwiczy i udoskonala motorykę. Dziecko uczy się też logicznego myślenia. Wersja ta składa się z 4 figurek zwierząt oraz 5 kolorowych pudełek.

Opinie o zabawkach dla 2-latka są pozytywne. Rodzice zgodnie stwierdzili, że każdy poszczególny element zestawu wykonano bardzo starannie. Ponadto do produkcji użyto bezpiecznego i wysokiej jakości tworzywa.

 

 

 

 

Drewniane zabawki dla 2-latka

 

8. Viga Drewniane Klocki Magnetyczne Czerwony Kapturek (50075)

 

Drewniane zabawki dla 2-latka zawsze cieszą się powodzeniem u dzieci i rodziców, dlatego chcieliśmy zaproponować Viga drewniane klocki magnetyczne Czerwony Kapturek (50075). Ta zabawka przeznaczona dla dwulatka kształtuje kreatywność dziecka, logiczne myślenie i wyobraźnię, a także rozwija umiejętność koncentracji i kształtuje małą motorykę.

W skład zestawu wchodzi 10 kolorowych klocków, które po właściwym ustawieniu przedstawiają obrazek Czerwonego Kapturka z koszyczkiem, stojącego obok domku z grzybkiem. Co ważne, inaczej niż większość klocków, te trzymają się jeden drugiego, bo mają ukryty magnes spajający obrazek.

To ważne dla dzieci łatwo wpadających we frustrację – ta układanka nie rozpada się jak domek z kart. Wielkość klocków jest odpowiednio dobrana do dwuletniej rączki, a kolorystyka zachwyca zarówno dzieci, jak i rodziców. Układanka po jej prawidłowym ułożeniu ma rozmiar: 20 cm wysokości i długości oraz 4,5 cm grubości. 

 

 

 

 

Zabawki Montessori dla 2-latka

 

9. Lisciani Montessori Dom Fantastycznych Zwierząt

 

Lisciani Montessori dom fantastycznych zwierząt to zestaw, który pozwala na zbudowanie wysokiej piramidy. Pudełko zawiera domek 3D do złożenia i tekturowe zwierzątka do dopasowania. Zabawka przeznaczona jest zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

W czasie zabawy maluchy mogą uczyć się nazw zwierząt. Ponadto cały zestaw może być matą, która zapewnia twórczą zabawę. Dzieci rozwijają wówczas swoją kreatywność. Zabawki Montessori dla 2-latka poprzez zabawę, uczą dzieci wielu rzeczy. Całość po złożeniu mieści się w pudełku o wymiarach 39 cm x 28 cm.

Rodzice chętnie sięgają po ten model zabawki z uwagi na to, że maluchy mogą się nim bawić wspólnie z rodzeństwem. Jest to bardzo dobry produkt do wspólnego spędzania czasu ze swoją pociechą. Na pochwałę zasługują również intensywne kolory zarówno samego domku, jak i zwierzątek, które zachęcają maluchy do zabawy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką zabawkę dla 2-latka kupić?

 

Każda zabawka dla dziecka powinna być dobierana w sposób jak najbardziej przemyślany. Należy pamiętać, że produkty trzeba odpowiednio dopasować do wieku malucha, gdyż inne rzeczy będą interesować niemowlaka, a jeszcze inne będą interesujące dla starszego dziecka. Zatem jaka będzie najlepsza zabawka dla 2-latka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Jak bawi się 2-latek?

Wybierając zabawkę dla dziecka w wieku 2 lat, należy przede wszystkim mieć na uwadze, że bawi się ono już nieco inaczej niż niemowlak. Co to oznacza? Dziecko w tym wieku jest już bardziej świadome. Zatem zwróćmy uwagę na te wersje zabawek, które dostarczą maluchowi nie tylko rozrywki, ale też będą wspierać jego rozwój, na przykład umiejętności ruchowe. Dlatego też w sklepach, zwłaszcza internetowych zabawki dzielone są  według wieku dziecka. Warto 2-latkowi kupować zróżnicowane zabawki, zarówno wspierające intelekt, jak i rozwój ruchu. Znaczenie ma też estetyka, jakość wykonania, kolorystyka, jednak to na pierwszym miejscu powinna być cały czas funkcjonalność. Warto zaznaczyć, że za bardzo zaawansowane technologicznie zabawki nie wzbudzą w maluchach większego zainteresowania.

 

Zabawki dla 2-latka

Dziecko w wieku 2 lat jest coraz bardziej samodzielne. Samo już pije z kubka, je sztućcami, czy też potrafi myć ręce lub ubierać się z pomocą opiekuna. Dlatego też zabawy malucha również są bardziej rozwinięte. Ponadto dwuletnie dziecko coraz więcej mówi i rozumie. Zazwyczaj do ulubionych zabaw w tym wieku możemy zaliczyć: Dopasowywanie kształtów, rysowanie, układanie, czy naśladowanie dorosłych, więc warto zadbać o to, aby w zasięgu ręki znalazły się produkty, które umożliwią rozwój tych pasji. Bardzo dobrze sprawdzą się między innymi wszelkiego rodzaju huśtawki, puzzle, klocki do budowania, farby, kredki lub domki dla lalek. Dobrym pomysłem są  też dziecięce kuchnie, różnego rodzaju sprzęty kuchenne, warsztaty samochodowe – czyli te zabawki, które w jakiś sposób naśladują życie dorosłych.

 

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki?

Dzieci nie rozwijają się w równym tempie, więc to też trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze przedmiotów do zabawy. Jest to sprawa indywidualna. Trzeba podkreślić, że nie wszystkie dwulatki przejawiają szczególne zainteresowanie ruchem na rzecz upodobań muzycznych lub plastycznych i odwrotnie.

Wybierając się na zakupy, kierujmy się oznaczeniami producenta na opakowaniu, które odnoszą się do minimalnego wieku, od którego maluch może bawić się konkretną zabawką. Należy przy tym uwzględnić też wymogi bezpieczeństwa. Jeśli dany produkt ma oznaczenia, które informują o pozytywnym wyniku testów na wytrzymałość, wielkość elementów ruchomych czy też bezpieczeństwo zastosowanych materiałów przy kontakcie ze skórą malucha, to oznacza, że jest godny uwagi. Tym wszystkim powinna się charakteryzować najlepsza zabawka dla 2-latka. Ponadto jeśli zauważyliśmy, że maluch szczególnie interesuje się jedną grupą zabawek, to warto inwestować w kolejne, które te umiejętności będą rozszerzać.

Dzieci w wieku 2 lat próbują nawiązać pierwsze kontakty rówieśnicze, zainteresowane są kolegami i koleżankami z piaskownicy lub żłobka. Jednak kiedy maluchy pozostają w domu, warto zapewnić kreatywne zabawy i rozwijające zabawki. 

Rodzaje zabawek dla dwulatka

Obecnie asortyment zabawek zarówno dla 2-latków, jak i tych młodszych oraz starszych dzieci jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Na sklepowych półkach jest wiele rodzajów produktów, które zachwycają różnorodnością, funkcjonalnością i opcjami edukacyjnymi. Jednak często maluchy chętnie sięgają po najprostsze zabawki. Jaką zabawkę dla 2-latka wybrać? Wszystko zależy od upodobań i zainteresowań dzieci.

Wśród zabawek dla 2-latka możemy wyróżnić:

♦ Ruchowe – pchacze, zabawki do ciągnięcia, jeździki;

♦ Logiczne – klocki dla najmłodszych, różnego rodzaju sortery i zabawki, których celem jest dopasowanie kształtów do otworów;

♦ Edukacyjne – książeczki obrazkowe, kolorowanki o prostych formach, zabawki wydające różnego rodzaju dźwięki;

♦ Plastyczne – ciastolina i wszelkiego rodzaju farby, zarówno do kąpieli jak i do malowania,

♦ Muzyczne – instrumenty muzyczne w wersji dla najmłodszych, takie jak na przykład bębenki lub tamburyno

Zabawki, które obecnie powstają z w pełni bezpiecznych dla maluchów z wysokiej jakości tworzyw i z zastosowaniem nowoczesnych technologii, mogą konkurować z tradycyjnymi. Trzeba podkreślić, że zabawki drewniane w tym także klocki , które aktualnie wpisują się w trendy ekologiczne, cieszą się bardzo dużym powodzeniem. 

 

Zabawki dla 2-latka w dobrych cenach

Rozpiętość cenowa, jak i sam asortyment zabawek dla dzieci dwuletnich są mocno zróżnicowane. Cena jest uzależniona w dużej mierze od producenta, użytych materiałów do produkcji, ale i funkcji, jaką ma dana zabawka. Oczywiste jest, że za produkty śpiewające i grające trzeba zapłacić dużo więcej. Inwestując w zabawki wydające dźwięki, trzeba liczyć się z kosztem – przy małych zabawkach – 20 zł, a za duże produkty, które mają sporą ilość funkcji, trzeba zapłacić nawet 200 zł – 300 zł. Wszelkiego rodzaju malowanki i książeczki to stosunkowo niewielki koszt wynoszący około 10 zł – 30 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ