Ranking 7 najlepszych zabawek interaktywnych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 06.05.21

 

Zabawka interaktywna – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Królik Golden Bear Bing interaktywny 36 cm to jedna z bardziej popularnych zabawek dla najmłodszych. Takie wnioski wynikają po sprawdzeniu opinii rodziców kupujących zabawki interaktywne. Królik jest bezpieczny dla niemowlaka, gdyż wykonano go z przyjemnego w dotyku materiału, z kolei jego buzia jest wyszywana. Po naciśnięciu odpowiedniego guzika królik wydaje wiele melodii i dźwięków. Zmysły dziecka pobudza również żółty guzik na brzuszku, wyposażony w efekty świetlne. Godnym polecenia jest też Fisher-Price ucz się i śmiej! Tablet malucha DHN29. Jest to zabawka, która oferuje wiele dźwięków, wypowiedzi oraz piosenek. Dodatkowo ta wersja dziecięcego tabletu ma 3 poziomy trudności, tak by można było ją dostosować do wieku dziecka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

7 najlepszych zabawek interaktywnych. Opinie w 2021 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking zabawek interaktywnych. Zestawiliśmy w nim 7 najbardziej popularnych produktów. Zapoznaj się z ich opisami, być może któryś z nich szczególnie przypadnie Ci do gustu i zdecydujesz się na zakup zabawki.

 

1. Królik Golden Bear Bing Interaktywny 36cm 

 

Wartym zainteresowania jest interaktywny królik Golden Bear Bing 36 cm. Produkt stworzono na podstawie bajki Bing, skierowanej do najmłodszych dzieci. Produkt odzwierciedla bajkową postać oraz jego zabawkę Królisia, znaną wszystkim dzieciom ze szklanego ekranu.

Kiedy naciśniemy łapkę, królik będzie wypowiadał wesołe kwestie, jednocześnie żółty guzik umieszczony na jego brzuszku zacznie świecić. Produkt przeznaczony jest dla maluszków od 10 miesiąca życia. Wysokość zabawki ma 38 cm, natomiast Króliś Tuliś mierzy 11 cm. Bing działa na baterie, które producent dołączył do zestawu. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup, uważają, że jest to dobra zabawka interaktywna dla dziecka. Ponadto wyprodukowano ją z dobrych gatunkowo materiałów, więc nie zniszczy się po dłuższym czasie użytkowania i nie będzie się mechaciła. W związku z tym jest to trafiony pomysł na prezent.

 

 

 

 

2. Fisher-Price Ucz się i śmiej! Tablet Malucha DHN29

 

Fisher-Price ucz się i śmiej! Tablet malucha DHN29 stworzono, aby wspierać dziecko w rozwoju nowych umiejętności. Jest to zabawka, która przypomina płaski tablet, który zachęca do zabawy. Przeznaczona jest dla maluchów od 12 do 36 miesiąca życia.

Zabawki interaktywne dla dzieci mają kilka etapów nauki. Możemy przełączać między 3 poziomami (1 – odkrywanie, 2 – zachęcanie, 3 – naśladowanie), które zawierają śmieszne dźwięki, muzykę oraz 6 melodyjek do śpiewania.  Poprzez zabawę dziecko uczy się alfabetu, pierwszych słów i kolorów. Ponadto naciskanie przycisków wspomaga rozwój zręczności oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki zabawce maluch uczy się podświadomie, na czym polega związek przyczynowo-skutkowy.

Według opinii rodziców jest to dobra i tania zabawka interaktywna. Użytkownikom podoba się, że zabawkę jednym przełączeniem przycisku, można dostosować do wieku malucha. Dodatkowo wielobarwne światełka, które tańczą w rytm muzyki, pobudzają zmysły malucha.

 

 

 

 

3. Clementoni Interaktywny Globus Poznaj Świat 60444

 

Szukając zabawki dla starszego dziecka, warto zwrócić uwagę na Clementoni interaktywny globus,  wyposażony w czujnik optyczny kształtem przypominający pióro.

Dzięki tej zabawce dzieciaki mogą odkrywać świat poprzez poznawanie kontynentów, krajów, stolic, populacji, powierzchni, różnic czasowych, terytoriów i wielu innych ciekawostek.  Ponadto zawiera ona ponad 500 pytań, które podzielone są na 3 różne poziomy trudności,  tak aby można było przetestować zdobytą wiedzę dziecka.

Opinie o zabawkach interaktywnych są pozytywne, gdyż poprzez świetną zabawę dziecko poszerza swoją wiedzę. Dodatkowo warto zaznaczyć, że z modelu jednocześnie może korzystać więcej niż jedno dziecko, więc jest to dobra inwestycja w zabawkę dla rodzeństwa. Dostępna aplikacja sprawia, że mapa, która widoczna jest w ramce smartfona lub tabletu wyświetla na ekranie przeróżne ciekawostki o kulturze i fakty z każdej strony świata.

 

 

 

 

4. Chicco 5208 Miś Podróżnik Interaktywny Mówiący w Dwóch Językach 

 

Chicco 5208 interaktywny miś mówiący w dwóch językach przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Zabawki interaktywne dla dzieci są dobrym wyborem, gdyż najlepiej wspierają edukacyjną zabawę. 

Ten welurowy miś wyposażony jest w plecak, w którym znajdują się karty zawierające wiele opowieści. Natomiast na brzuchu misia wbudowany jest elektroniczny odtwarzacz, do którego pasują owe karty z plecaka. Ta wersja pluszowego podróżnika ma  48 zwrotów, aż 22 efekty dźwiękowe, a także kilka utworów i melodii, które aktywuje się poprzez wciśnięcie przycisku na stopach lub rękach. Produkt jest duży, gdyż jego wysokość wynosi 33 cm.

Test zabawek interaktywnych wykazał, że jest to produkt wykonany z dobrej jakości materiałów. Miękki dwujęzyczny miś mówi zabawnym głosem i opowiada wiele historii, co przypadło do gustu rodzicom. Ponadto nauka odbywa się w sposób spontaniczny i naturalny.

 

 

 

 

5. Huiletoys Interaktywna Kaczuszka Trzepocząca Skrzydełkami 808

 

Huiletoys interaktywną kaczuszkę trzepocząca skrzydełkami zaprojektowano i stworzono z myślą o najmłodszych pociechach. Wymiary produktu wynoszą 16 cm x 13 cm x 11 cm. 

Ta wersja zabawki ma wiele ciekawych funkcji, żywe i przyjemne dla oka kolory. Dodatkowo poszczególne elementy mają barwne dekoracje. Przycisk uruchamiający kaczuszkę dla większego komfortu dziecka znajduje się na czubku głowy. Trzeba zaznaczyć, że ta wielofunkcyjna zabawka jednocześnie rozwija u dziecka wyobraźnię, zdolności manualne poprzez naciskanie różnych przycisków, a także sprawność motoryczną i koordynację ruchową.

Opinie o zabawkach interaktywnych tego producenta są pozytywne. Rodzice chwalą produkt z uwagi na solidne wykonanie i kolorystkę, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego szkraba. Trzeba zaznaczyć, że kaczuszkę wyposażono w przełącznik on/off, a także dwustopniową regulację głośności, co jest bardzo istotne. Na uwagę zasługuje również to, że oprócz funkcji dźwiękowej kaczuszka sama jeździ.

 

 

 

 

6. B.Toys Hipopotam Hank Bx1579 Chichotek do Nauki Ubierania

 

B.Toys hipopotam Hank to zarazem chichoczący i w zabawny sposób trzęsący się ze śmiechu pluszak. Dzięki zabawce nasze dziecko znacznie szybciej nauczy się samodzielności, dotyczy to między innymi radzenia sobie z wszelkimi zapięciami w ubraniach: Guzikami, zamkiem, sznurowaniem, klamrą i innymi.

Model przeznaczony jest dla maluchów od 2. roku życia. Jego wymiary wynoszą 37 cm x 22 cm x 12 cm. Oznacza to, że jest sporych rozmiarów. Warto zaznaczyć, że każdy element ubioru hipopotama stymuluje zarówno dotyk, jak i wzrok dziecka. Zabawa z nim to ćwiczenia motoryki małej i doskonalenia nowych umiejętności już od najmłodszych lat.

Konsumenci zgodnie stwierdzili, że ten interaktywny produkt jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla swojego malucha. Rodzice uważają, że znajdujący się w brzuchu hipcia mechanizm, dzięki któremu śmieje się on i trzęsie, sprawia, że dziecko chętniej się nim interesuje.

 

 

 

 

7. Interaktywny Piesek York Reaguje na Ruch Chodzi

 

Godnym polecenia jest interaktywny piesek york, przeznaczony dla dzieci, które ukończyły 3 lata. Wymiary pieska wynoszą 23 cm x 22 cm x 11 cm.

Piesek wyposażony jest w wiele funkcji. Można powiedzieć, że ten model przygotowuje dziecko do opieki nad prawdziwym zwierzakiem. Kiedy złapiemy pieska za bok, zacznie on swoją wędrówkę – chodzi, szczeka i gra melodię. Czujnik, w który jest wyposażony, wprawia go w ruch, gdy się zbliżamy. Ponadto okazuje on radość, machając do małego właściciela ogonkiem.  Piesek zasilany jest 3 bateriami.

Użytkownikom przypadł go gustu ten pies, gdyż do złudzenia przypomina prawdziwego, słodkiego pieska. Dzięki tej zabawce maluchy uczą się opieki i poznają zachowania zwierzaka. Należy podkreślić, że wykonano ją zgodnie z wszelkimi normami bezpieczeństwa. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką zabawkę interaktywną kupić?

 

Na półkach sklepowych lub w internetowych sklepach można znaleźć, obok tradycyjnych drewnianych czy pluszowych zabawek, również te bardziej nowoczesne, które wyróżniają się wieloma funkcjami. Jednak na jaki produkt dla swojego dziecka się zdecydować? Jaka jest najlepsza zabawka interaktywna? Tego dowiesz się  po przeczytaniu poniższego tekstu.

Czym jest zabawka interaktywna? 

Produkty interaktywne wymagają od naszych pociech czynnego udziału w zabawie, gdyż maluch musi coś nacisnąć zgodnie z poleceniem, czegoś posłuchać, dopasować w odpowiedni otwór, a nawet zaśpiewać. Trzeba jednak podkreślić, że nie każdą zabawkę możemy zaliczyć do interaktywnych. Ten rodzaj zabawek ma odgórnie ustalone funkcje, z wiekiem maluch się nimi nudzi, gdyż potrzebuje nowych bodźców. Oznacza to, że interaktywne modele trzeba również dostosować do wieku naszego dziecka.

 

Elementy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zabawki

Jaką zabawkę interaktywną wybrać? Aby wybrać dobry produkt dla naszego dziecka, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Oznaczenie wiekowe – jest to najważniejszy element każdej zabawki interaktywnej. Istotny, gdyż niemowlaki nie będą cieszyły się z produktu z wieloma funkcjami (takie zabawki przeznaczone są dla starszego dziecka). Dla najmłodszych sprawdzą się zatem wszelkiego rodzaju sortery, kostki edukacyjne, drewniane labirynty, grające i piszczące zwierzątka lub książeczki. Aby nie było żadnej wątpliwości, producenci na opakowaniu każdej zabawki umieszczają informację, od jakiego wieku może być przeznaczona.

Natężenie dźwięku – niestety w ofercie sprzedaży jest wiele produktów, które wydają za głośne dźwięki dla delikatnego uszka maluszka. Dlatego przy oglądaniu konkretnego modelu zwróćmy uwagę czy jest on wyposażony w funkcję,  dzięki której możemy przyciszyć lub całkiem wyłączyć uciążliwy dźwięk.

♦ Certyfikat CE – potwierdza, że zabawka jest zgodna z zasadniczymi wymaganiami bezpieczeństwa, które obowiązują w UE. Producent zabawek, aby otrzymać odpowiedni certyfikat, musi spełnić wiele restrykcyjnych wymagań dotyczących na przykład wytrzymałości czy też użytego do produkcji materiału.

Bezpieczeństwo – decydujmy się na zabawki od sprawdzonych producentów, którzy mogą się pochwalić wszystkimi atestami użytkowania. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość dzieci bierze zabawki do buzi, śliniąc je i gryząc. W związku, z czym materiał użyty do produkcji konkretnej zabawki nie może mieć kontaktu z żadnymi toksycznymi substancjami.

 

Jakie upodobania mają dzieci?

Z pewnością dziecku przypadnie do gustu zabawka interaktywna, ponieważ każdy maluch lubi zabawki wydające dźwięki. Najbardziej popularne są różnego rodzaju sortery plastikowe i drewniane, które uczą malucha poznawania na przykład kształtów. Ponadto małe dzieci chętnie bawią się zabawkami, które wydają wszelkiego rodzaju dźwięki, w których trzeba coś nacisnąć, aby melodia zaczęła grać albo zaświeciły się pulsujące kolory. Maluchom podobają się śpiewające modele i oczywiście te, które imitują prawdziwe sprzęty takie jak: Tablet, telefon czy pilot do telewizora. 

Zasilanie zabawek interaktywnych

Każda najlepsza zabawka interaktywna musi być zasilana. Część zabawek jest zasilana bateriami, inne do działania wyposażono w akumulatorek, który trzeba ładować energią elektryczną. Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Dbając o komfort naszego malucha, trzeba zaznaczyć, że swoje zadanie spełnią baterie. Jednak trzeba pamiętać, aby mieć w domu dodatkowy komplet. Akumulator natomiast wymaga ładowania, ale warto zaznaczyć, że taki sposób zasilania zabawki jest bardziej ekonomiczny w utrzymaniu.

 

Zabawki interaktywne w dobrych cenach

W związku z tym, że wybór wśród zabawek interaktywnych jest bardzo duży, to ich ceny są również mocno zróżnicowane. Cena danej zabawki jest uzależniona od ilości funkcji, wielkości czy materiału, z którego ją wykonano. Nie bez znaczenia jest też producent. Klasyfikując zabawki interaktywne, trzeba zaznaczyć, że do najtańszej grupy należą misie z melodiami, które kupimy już za około 40 zł. Oczywiście za bardziej zaawansowane zabawki interaktywne, które mają więcej funkcji, trzeba zapłacić nawet 100 zł – 200 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to są zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne uczą malucha pierwszych słów, kształtów, wskazują na nazwy kolorów, uczą różnych zwrotów, nazw przedmiotów lub zwierząt i ich odgłosów. Ten rodzaj zabawek stymuluje rozwój słuchowo-językowy. Należy podkreślić, że jest to bardzo ważne, gdyż ma wpływ na naukę mowy u dziecka. Maluszek, mając kontakt z interaktywnym produktem, szybko zapamiętuje pierwsze słowa, zwłaszcza że nauka odbywa się poprzez zabawę. Dodatkowo regularna zabawa sprawia, że dziecko utrwala je i uczy się prawidłowej wymowy.

P2: Gdzie kupić zabawki interaktywne?

Obecnie asortyment zabawek jest bardzo szeroki. Grające i wydające różnego rodzaju dźwięki zabawki możemy kupić w wielu miejscach. Z pewnością takim miejscem są sklepy i hurtownie z artykułami dla dzieci. Jest tam bardzo dużo różnego rodzaju produktów. Tego rodzaju zabawki zakupimy również w supermarkecie przy okazji robienia zakupów spożywczych. Ponadto Internet również jest bogaty w asortyment dziecięcych zabawek. Zatem nawet bez wychodzenia z domu, możemy maluchowi sprawić radość, zamawiając na przykład interaktywnego misia, który pozwoli poznać naszemu maluchowi wiele ciekawych rzeczy.

 

P3: Jak czyścić zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne to wszelkiego rodzaju pluszowe grające misie, dziecięce instrumenty, mówiące modele oraz wiele innych przedmiotów, wyposażonych w błyszczące, świecące lub migające elementy. Wszystkie tego rodzaju zabawki działają na baterie, więc utrzymanie ich w czystości jest nieco utrudnione, gdyż nie można ich w całości zanurzyć w wodzie. Dlatego najlepiej odświeżyć je, wkładając do zamrażarki. Bardziej tradycyjnym sposobem jest wytarcie wilgotną ściereczką. Gumowe i plastikowe zabawki myjemy za pomocą ściereczki lub gąbki zamoczonej w wodzie. Maty edukacyjne również trzeba czyścić ręcznie.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments