fbpx

Ranking 12 najlepszych zabawek interaktywnych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Zabawka interaktywna – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Królik Golden Bear Bing interaktywny 36 cm to jedna z bardziej popularnych zabawek dla najmłodszych. Takie wnioski wynikają po sprawdzeniu opinii rodziców kupujących zabawki interaktywne. Królik jest bezpieczny dla niemowlaka, gdyż wykonano go z przyjemnego w dotyku materiału, z kolei jego buzia jest wyszywana. Po naciśnięciu odpowiedniego guzika królik wydaje wiele melodii i dźwięków. Zmysły dziecka pobudza również żółty guzik na brzuszku, wyposażony w efekty świetlne. Godnym polecenia jest też Fisher-Price ucz się i śmiej! Tablet malucha DHN29. Jest to zabawka, która oferuje wiele dźwięków, wypowiedzi oraz piosenek. Dodatkowo ta wersja dziecięcego tabletu ma 3 poziomy trudności, tak by można było ją dostosować do wieku dziecka.

12 najlepszych zabawek interaktywnych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking zabawek interaktywnych. Zestawiliśmy w nim 7 najbardziej popularnych produktów. Zapoznaj się z ich opisami, być może któryś z nich szczególnie przypadnie Ci do gustu i zdecydujesz się na zakup zabawki.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ta zabawka interaktywna bardzo dobrze odwzorowuje postacie z bajki zarówno Binga, jak i Królisia Tulisia. Produkt wykonano z dobrej jakości materiału i zgodnie z obowiązującymi normami, więc jest bezpieczny dla dziecka. Do zestawu producent dołączył baterie, dzięki którym postać z bajki wydaje dźwięki.

Wady

Królik jest trudny do utrzymania w czystości. Bardzo szybko brudzą się jego stopy, gdyż wykonano je z materiału w kolorze białym. Ponadto zabawki nie można prać w pralce.

Podsumowanie

Zabawka przeznaczona jest dla niemowlaków od 10 miesiąca życia. Króliczek mówi w języku polskim. Jego wysokość wynosi 38 cm. Warto zaznaczyć, że gdy Bing wypowiada wesołe kwestie, to guziczek znajdujący się na brzuszku zaczyna świecić.

Drugi wybór

Zalety

Produkt charakteryzuje wysoka jakość wykonania z dbałością o szczegóły, tak by wyglądał realistycznie. Zabawka wyposażona jest w kilka poziomów nauki.

Wady

Baterie w zabawce szybko się zużywają. Aby dziecko mogło korzystać z tabletu, trzeba dokupić i wymienić baterie, co generuje dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Model wyposażono w 28 przycisków, w tym 26 liter alfabetu. Podczas zabawy różnokolorowe światełka migoczą w rytm płynącej muzyki. Produkt ma mnóstwo melodyjek, efektów dźwiękowych i świetlnych, które pomagają dziecku się rozwijać.

Rozważ też

Zalety

Dzięki tej zabawce dziecko pozyskuje zdolność logicznego myślenia oraz obserwacji. Jest to produkt edukacyjny, gdyż: Uczy czytania i pisania, samodzielności, kreatywności i wyobraźni. Produkt ma też 500 pytań, dzięki którym można sprawdzić zdobytą wiedzę.

Wady

Część użytkowników uważa, że zabawka ma za głośny mechanizm. Jest to uciążliwe, gdy dziecko dłuższy czas korzysta z produktu.

Podsumowanie

Jest to interaktywny mówiący globus, który wyposażono w czujnik optyczny o kształcie pióra. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia. Całkowite wymiary produktu wynoszą: 48 cm x 34 cm x 34 cm. Model wykonano zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

 

1. Królik Golden Bear Bing Interaktywny 36cm 

 

Wartym zainteresowania jest interaktywny królik Golden Bear Bing 36 cm. Produkt stworzono na podstawie bajki Bing, skierowanej do najmłodszych dzieci. Produkt odzwierciedla bajkową postać oraz jego zabawkę Królisia, znaną wszystkim dzieciom ze szklanego ekranu.

Kiedy naciśniemy łapkę, królik będzie wypowiadał wesołe kwestie, jednocześnie żółty guzik umieszczony na jego brzuszku zacznie świecić. Produkt przeznaczony jest dla maluszków od 10 miesiąca życia. Wysokość zabawki ma 38 cm, natomiast Króliś Tuliś mierzy 11 cm. Bing działa na baterie, które producent dołączył do zestawu. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup, uważają, że jest to dobra zabawka interaktywna dla dziecka. Ponadto wyprodukowano ją z dobrych gatunkowo materiałów, więc nie zniszczy się po dłuższym czasie użytkowania i nie będzie się mechaciła. W związku z tym jest to trafiony pomysł na prezent.

 

 

 

 

2. Fisher-Price Ucz się i śmiej! Tablet Malucha DHN29

 

Fisher-Price ucz się i śmiej! Tablet malucha DHN29 stworzono, aby wspierać dziecko w rozwoju nowych umiejętności. Jest to zabawka, która przypomina płaski tablet, który zachęca do zabawy. Przeznaczona jest dla maluchów od 12 do 36 miesiąca życia.

Zabawki interaktywne dla dzieci mają kilka etapów nauki. Możemy przełączać między 3 poziomami (1 – odkrywanie, 2 – zachęcanie, 3 – naśladowanie), które zawierają śmieszne dźwięki, muzykę oraz 6 melodyjek do śpiewania.  Poprzez zabawę dziecko uczy się alfabetu, pierwszych słów i kolorów. Ponadto naciskanie przycisków wspomaga rozwój zręczności oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki zabawce maluch uczy się podświadomie, na czym polega związek przyczynowo-skutkowy.

Według opinii rodziców jest to dobra i tania zabawka interaktywna. Użytkownikom podoba się, że zabawkę jednym przełączeniem przycisku, można dostosować do wieku malucha. Dodatkowo wielobarwne światełka, które tańczą w rytm muzyki, pobudzają zmysły malucha.

 

 

 

 

3. Clementoni Interaktywny Globus Poznaj Świat 60444

 

Szukając zabawki dla starszego dziecka, warto zwrócić uwagę na Clementoni interaktywny globus,  wyposażony w czujnik optyczny kształtem przypominający pióro.

Dzięki tej zabawce dzieciaki mogą odkrywać świat poprzez poznawanie kontynentów, krajów, stolic, populacji, powierzchni, różnic czasowych, terytoriów i wielu innych ciekawostek.  Ponadto zawiera ona ponad 500 pytań, które podzielone są na 3 różne poziomy trudności,  tak aby można było przetestować zdobytą wiedzę dziecka.

Opinie o zabawkach interaktywnych są pozytywne, gdyż poprzez świetną zabawę dziecko poszerza swoją wiedzę. Dodatkowo warto zaznaczyć, że z modelu jednocześnie może korzystać więcej niż jedno dziecko, więc jest to dobra inwestycja w zabawkę dla rodzeństwa. Dostępna aplikacja sprawia, że mapa, która widoczna jest w ramce smartfona lub tabletu wyświetla na ekranie przeróżne ciekawostki o kulturze i fakty z każdej strony świata.

 

 

 

 

4. Chicco 5208 Miś Podróżnik Interaktywny Mówiący w Dwóch Językach 

 

Chicco 5208 interaktywny miś mówiący w dwóch językach przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Zabawki interaktywne dla dzieci są dobrym wyborem, gdyż najlepiej wspierają edukacyjną zabawę. 

Ten welurowy miś wyposażony jest w plecak, w którym znajdują się karty zawierające wiele opowieści. Natomiast na brzuchu misia wbudowany jest elektroniczny odtwarzacz, do którego pasują owe karty z plecaka. Ta wersja pluszowego podróżnika ma  48 zwrotów, aż 22 efekty dźwiękowe, a także kilka utworów i melodii, które aktywuje się poprzez wciśnięcie przycisku na stopach lub rękach. Produkt jest duży, gdyż jego wysokość wynosi 33 cm.

Test zabawek interaktywnych wykazał, że jest to produkt wykonany z dobrej jakości materiałów. Miękki dwujęzyczny miś mówi zabawnym głosem i opowiada wiele historii, co przypadło do gustu rodzicom. Ponadto nauka odbywa się w sposób spontaniczny i naturalny.

 

 

 

 

5. Huiletoys Interaktywna Kaczuszka Trzepocząca Skrzydełkami 808

 

Huiletoys interaktywną kaczuszkę trzepocząca skrzydełkami zaprojektowano i stworzono z myślą o najmłodszych pociechach. Wymiary produktu wynoszą 16 cm x 13 cm x 11 cm. 

Ta wersja zabawki ma wiele ciekawych funkcji, żywe i przyjemne dla oka kolory. Dodatkowo poszczególne elementy mają barwne dekoracje. Przycisk uruchamiający kaczuszkę dla większego komfortu dziecka znajduje się na czubku głowy. Trzeba zaznaczyć, że ta wielofunkcyjna zabawka jednocześnie rozwija u dziecka wyobraźnię, zdolności manualne poprzez naciskanie różnych przycisków, a także sprawność motoryczną i koordynację ruchową.

Opinie o zabawkach interaktywnych tego producenta są pozytywne. Rodzice chwalą produkt z uwagi na solidne wykonanie i kolorystkę, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego szkraba. Trzeba zaznaczyć, że kaczuszkę wyposażono w przełącznik on/off, a także dwustopniową regulację głośności, co jest bardzo istotne. Na uwagę zasługuje również to, że oprócz funkcji dźwiękowej kaczuszka sama jeździ.

 

 

 

 

6. B.Toys Hipopotam Hank Bx1579 Chichotek do Nauki Ubierania

 

B.Toys hipopotam Hank to zarazem chichoczący i w zabawny sposób trzęsący się ze śmiechu pluszak. Dzięki zabawce nasze dziecko znacznie szybciej nauczy się samodzielności, dotyczy to między innymi radzenia sobie z wszelkimi zapięciami w ubraniach: Guzikami, zamkiem, sznurowaniem, klamrą i innymi.

Model przeznaczony jest dla maluchów od 2. roku życia. Jego wymiary wynoszą 37 cm x 22 cm x 12 cm. Oznacza to, że jest sporych rozmiarów. Warto zaznaczyć, że każdy element ubioru hipopotama stymuluje zarówno dotyk, jak i wzrok dziecka. Zabawa z nim to ćwiczenia motoryki małej i doskonalenia nowych umiejętności już od najmłodszych lat.

Konsumenci zgodnie stwierdzili, że ten interaktywny produkt jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla swojego malucha. Rodzice uważają, że znajdujący się w brzuchu hipcia mechanizm, dzięki któremu śmieje się on i trzęsie, sprawia, że dziecko chętniej się nim interesuje.

 

 

 

 

7. Interaktywny Piesek York Reaguje na Ruch Chodzi

 

Godnym polecenia jest interaktywny piesek york, przeznaczony dla dzieci, które ukończyły 3 lata. Wymiary pieska wynoszą 23 cm x 22 cm x 11 cm.

Piesek wyposażony jest w wiele funkcji. Można powiedzieć, że ten model przygotowuje dziecko do opieki nad prawdziwym zwierzakiem. Kiedy złapiemy pieska za bok, zacznie on swoją wędrówkę – chodzi, szczeka i gra melodię. Czujnik, w który jest wyposażony, wprawia go w ruch, gdy się zbliżamy. Ponadto okazuje on radość, machając do małego właściciela ogonkiem.  Piesek zasilany jest 3 bateriami.

Użytkownikom przypadł go gustu ten pies, gdyż do złudzenia przypomina prawdziwego, słodkiego pieska. Dzięki tej zabawce maluchy uczą się opieki i poznają zachowania zwierzaka. Należy podkreślić, że wykonano ją zgodnie z wszelkimi normami bezpieczeństwa. 

 

 

 

 

8. Cobi Little Live Pets Mój Przyjaciel Tuluś 28185

 

Zabawka interaktywna Cobi Little Live Pets jest przeznaczona dla dzieci powyżej 4. roku życia. Produkt pomoże nam spełnić marzenie pociechy o posiadaniu własnego zwierzątka. Wspomniany model swoim wyglądem przypomina szczeniaczka, który wymaga stałej opieki. Dzięki niemu dziecko może się przekonać, czy jest na tyle odpowiedzialne, aby móc zająć się prawdziwym pieskiem.

Zabawka wydaje realistyczne dźwięki, a ponadto daje całusy i cieszy się, kiedy ktoś ją łaskocze. Jej brzuszek regularnie unosi się i opada, co imituje proces oddychania. Dlatego produkt przypomina prawdziwe zwierzątko i bardzo podoba się maluchom. Co więcej, w zestawie wraz z pieskiem otrzymujemy specjalną butelkę, którą należy go karmić.

Wysokość modelu Cobi Little Live Pets w pozycji siedzącej to ok. 23 cm. Zabawka jest niewielka, dlatego maluch może ją wszędzie ze sobą zabrać. Dużym atutem produktu jest to, że nadaje się on zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. To może być doskonały prezent z okazji urodzin czy świąt.  

Cobi Little Live Pets to zabawka interaktywna przypominająca szczeniaczka. Jest ona zasilana 4 bateriami AA.

 

 

 

 

 

9. Fisher-Price Movi Mistrz Zabawy Fkc36

 

Produkt Fisher Price Movi Mistrz to zabawka interaktywna, która jest odpowiednia dla pociech powyżej 3. roku życia. Zachęca ona dzieci do myślenia i ruchu. Wspomniany model idealnie nadaje się dla przedszkolaków, gdyż wbudowane gry ułatwiają m.in. naukę alfabetu, kształtów.

Zabawka mówi i śpiewa w języku polskim, dlatego maluch z pewnością zrozumie wydawane przez nią komendy. Nie będzie on miał także problemu z odpowiedzią na zadawane zagadki. Ten interaktywny robot ma 3 tryby gry oraz 6 zabaw do wyboru. Możemy więc być pewni, że nasze dziecko nie znudzi się produktem zbyt szybko.

Pociecha w trakcie zabawy zdobywa umiejętność uważnego słuchania, jak również postępowania zgodnie z instrukcjami. To sprawia, że maluch będzie sobie doskonale radził w szkole. Wszystko przez to, że wykonywanie poleceń wydawanych przez nauczycieli nie będzie dla niego żadnym problemem. Warto wspomnieć że model Fisher Price Movi Mistrz może rozwinąć w dziecku nowe pasje, takie jak np. taniec.

Fisher Price Movi Mistrz to zabawka, która jest jeżdżącym na kółkach robotem. Produkt jest zasilany 4 bateriami C 1,5 V.

 

 

 

 

10. Spin Master Hatchimals Jajko Interaktywne Pingwiniak 6028874

 

Spin Master Hatchimals Jajko to produkt, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród maluchów. Wszystko przez to, że pozwala on spełnić marzenie dziecka o posiadaniu swojego zwierzątka. Zabawka jest zamknięta w jajku, którym pociecha musi się odpowiednio zaopiekować.

Po pewnym czasie ze środka wykluwa się pluszowy pingwinek. Przechodzi on przez 3 fazy rozwoju. Początkowo zwierzątko zachowuje się, jak noworodek. Następnie zaczyna się etap niemowlęctwa, a później kilkuletniego dziecka. Opisywany model jest odpowiedni dla pociech od 5. roku życia. Maluchy mogą nauczyć go chodzić, tańczyć, a także mówić oraz bawić się.

Dla dzieci jedną z największych zalet zabawki jest to, że potrafi ona śpiewać we własnym języku do melodii „Sto lat”. Poza tym pingwinek jest kolorowy i wyjątkowo przyjemny w dotyku. Produkt może stać się przyjacielem pociechy i przygotować ją do roli opiekuna prawdziwego psa czy kota. Maluch musi przez cały czas troszczyć się o zabawkę, więc nie znudzi się nią za szybko.

Produkt Spin Master Hatchimals Jajko jest zasilany 2 bateriami AA. To pluszowy pingwinek, który wykluwa się z jajka.

 

 

 

 

11. Silverlit Digibirds 3 Seria Para Młoda S 88388

 

Silverlit Digibirds 3 88388 to nasz numer czwarty. Jest to dobra zabawka interaktywna dla dzieci. Ten wyjątkowy zestaw dwóch ptaszków Groom i Bride, jest ucharakteryzowany na parę młodą. Te dwa, słodkie ptaszki z pióropuszem na głowie posiadają aż 55 różnych melodii.

Jest to trzecie wydanie tej interaktywnej zabawki, która zachwyca najmłodszych. Każdy z ptaszków ćwierka jak dmucha się mu w dziobek oraz śpiewa jak się zagwiżdże samodzielnie lub na gwizdku.

Każda z zabawek może śpiewać sama, ale też w duecie/chórze – wystarczy ustawić odpowiednią opcję. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

Kształtuje u maluszków poczucie rytmu, bawi i uczy piosenek, a także interakcji. Osoby, które wybrały ten model dla swoich pociech wysoko oceniły jego wykonanie, dbałość o szczegóły oraz bardzo atrakcyjną cenę.

Silverlit Digibirds 3 88388 to dobra zabawka interaktywna dla dzieci do 100 zł, która jest zasilana 6 bateriami LR44. W zestawie otrzymujemy dwa ptaszki stylizowane na pannę i pana młodego.

 

 

 

 

12. Piesek Chi Chi Love Showstar Delux 43561

 

Interaktywny piesek Chi Chi Love Showstar Delux 43561 to nasza ostatnia propozycja. Zabawka ma jasną sierść i jest ubrana w różową sukieneczkę, z fioletowymi i różowymi serduszkami.

Jest to propozycja dla nieco starszych dziewczynek – powyżej 5 roku życia. W zestawie znajduje się torebka do przenoszenia pieska oraz bransoletka. Całość utrzymana jest w różowej kolorystyce, którą tak kochają małe księżniczki.

Piesek reaguje na 16 różnych poleceń, jakie normalnie wydaje się żywym pieskom, w tym: daj głos, daj łapę, siad, leżeć. Poza tym możesz wydać mu polecenie: śpiewaj, spacerek, zatańcz, stań na głowie, czy daj całuska.

Jeśli Twoja, mała dziewczynka bardzo chce mieć pieska, ale z pewnych powodów jest to niemożliwe (uczulenie, brak miejsca i czasu), to świetna propozycja. Urządzenie posiada Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE.

Opinie o zabawkach interaktywnych dla dzieci tej marki są bardzo pochlebne. Rodzice i ich pociechy potwierdzają, że jest to atrakcyjne, bardzo inteligentne urządzenie, które często staje się najlepszym przyjacielem małej dziewczynki.

Chi Chi Love Showstar Delux 43561 to interaktywny piesek przypominający chiuauę. Jest on zasilany 4 bateriami AA.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką zabawkę interaktywną kupić?

 

Na półkach sklepowych lub w internetowych sklepach można znaleźć, obok tradycyjnych drewnianych czy pluszowych zabawek, również te bardziej nowoczesne, które wyróżniają się wieloma funkcjami. Jednak na jaki produkt dla swojego dziecka się zdecydować? Jaka jest najlepsza zabawka interaktywna? Tego dowiesz się  po przeczytaniu poniższego tekstu.

Czym jest zabawka interaktywna? 

Produkty interaktywne wymagają od naszych pociech czynnego udziału w zabawie, gdyż maluch musi coś nacisnąć zgodnie z poleceniem, czegoś posłuchać, dopasować w odpowiedni otwór, a nawet zaśpiewać. Trzeba jednak podkreślić, że nie każdą zabawkę możemy zaliczyć do interaktywnych. Ten rodzaj zabawek ma odgórnie ustalone funkcje, z wiekiem maluch się nimi nudzi, gdyż potrzebuje nowych bodźców. Oznacza to, że interaktywne modele trzeba również dostosować do wieku naszego dziecka.

 

Elementy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zabawki

Jaką zabawkę interaktywną wybrać? Aby wybrać dobry produkt dla naszego dziecka, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Oznaczenie wiekowe – jest to najważniejszy element każdej zabawki interaktywnej. Istotny, gdyż niemowlaki nie będą cieszyły się z produktu z wieloma funkcjami (takie zabawki przeznaczone są dla starszego dziecka). Dla najmłodszych sprawdzą się zatem wszelkiego rodzaju sortery, kostki edukacyjne, drewniane labirynty, grające i piszczące zwierzątka lub książeczki. Aby nie było żadnej wątpliwości, producenci na opakowaniu każdej zabawki umieszczają informację, od jakiego wieku może być przeznaczona.

Natężenie dźwięku – niestety w ofercie sprzedaży jest wiele produktów, które wydają za głośne dźwięki dla delikatnego uszka maluszka. Dlatego przy oglądaniu konkretnego modelu zwróćmy uwagę czy jest on wyposażony w funkcję,  dzięki której możemy przyciszyć lub całkiem wyłączyć uciążliwy dźwięk.

♦ Certyfikat CE – potwierdza, że zabawka jest zgodna z zasadniczymi wymaganiami bezpieczeństwa, które obowiązują w UE. Producent zabawek, aby otrzymać odpowiedni certyfikat, musi spełnić wiele restrykcyjnych wymagań dotyczących na przykład wytrzymałości czy też użytego do produkcji materiału.

Bezpieczeństwo – decydujmy się na zabawki od sprawdzonych producentów, którzy mogą się pochwalić wszystkimi atestami użytkowania. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość dzieci bierze zabawki do buzi, śliniąc je i gryząc. W związku, z czym materiał użyty do produkcji konkretnej zabawki nie może mieć kontaktu z żadnymi toksycznymi substancjami.

 

Jakie upodobania mają dzieci?

Z pewnością dziecku przypadnie do gustu zabawka interaktywna, ponieważ każdy maluch lubi zabawki wydające dźwięki. Najbardziej popularne są różnego rodzaju sortery plastikowe i drewniane, które uczą malucha poznawania na przykład kształtów. Ponadto małe dzieci chętnie bawią się zabawkami, które wydają wszelkiego rodzaju dźwięki, w których trzeba coś nacisnąć, aby melodia zaczęła grać albo zaświeciły się pulsujące kolory. Maluchom podobają się śpiewające modele i oczywiście te, które imitują prawdziwe sprzęty takie jak: Tablet, telefon czy pilot do telewizora. 

Zasilanie zabawek interaktywnych

Każda najlepsza zabawka interaktywna musi być zasilana. Część zabawek jest zasilana bateriami, inne do działania wyposażono w akumulatorek, który trzeba ładować energią elektryczną. Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Dbając o komfort naszego malucha, trzeba zaznaczyć, że swoje zadanie spełnią baterie. Jednak trzeba pamiętać, aby mieć w domu dodatkowy komplet. Akumulator natomiast wymaga ładowania, ale warto zaznaczyć, że taki sposób zasilania zabawki jest bardziej ekonomiczny w utrzymaniu.

 

Zabawki interaktywne w dobrych cenach

W związku z tym, że wybór wśród zabawek interaktywnych jest bardzo duży, to ich ceny są również mocno zróżnicowane. Cena danej zabawki jest uzależniona od ilości funkcji, wielkości czy materiału, z którego ją wykonano. Nie bez znaczenia jest też producent. Klasyfikując zabawki interaktywne, trzeba zaznaczyć, że do najtańszej grupy należą misie z melodiami, które kupimy już za około 40 zł. Oczywiście za bardziej zaawansowane zabawki interaktywne, które mają więcej funkcji, trzeba zapłacić nawet 100 zł – 200 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to są zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne uczą malucha pierwszych słów, kształtów, wskazują na nazwy kolorów, uczą różnych zwrotów, nazw przedmiotów lub zwierząt i ich odgłosów. Ten rodzaj zabawek stymuluje rozwój słuchowo-językowy. Należy podkreślić, że jest to bardzo ważne, gdyż ma wpływ na naukę mowy u dziecka. Maluszek, mając kontakt z interaktywnym produktem, szybko zapamiętuje pierwsze słowa, zwłaszcza że nauka odbywa się poprzez zabawę. Dodatkowo regularna zabawa sprawia, że dziecko utrwala je i uczy się prawidłowej wymowy.

P2: Gdzie kupić zabawki interaktywne?

Obecnie asortyment zabawek jest bardzo szeroki. Grające i wydające różnego rodzaju dźwięki zabawki możemy kupić w wielu miejscach. Z pewnością takim miejscem są sklepy i hurtownie z artykułami dla dzieci. Jest tam bardzo dużo różnego rodzaju produktów. Tego rodzaju zabawki zakupimy również w supermarkecie przy okazji robienia zakupów spożywczych. Ponadto Internet również jest bogaty w asortyment dziecięcych zabawek. Zatem nawet bez wychodzenia z domu, możemy maluchowi sprawić radość, zamawiając na przykład interaktywnego misia, który pozwoli poznać naszemu maluchowi wiele ciekawych rzeczy.

 

P3: Jak czyścić zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne to wszelkiego rodzaju pluszowe grające misie, dziecięce instrumenty, mówiące modele oraz wiele innych przedmiotów, wyposażonych w błyszczące, świecące lub migające elementy. Wszystkie tego rodzaju zabawki działają na baterie, więc utrzymanie ich w czystości jest nieco utrudnione, gdyż nie można ich w całości zanurzyć w wodzie. Dlatego najlepiej odświeżyć je, wkładając do zamrażarki. Bardziej tradycyjnym sposobem jest wytarcie wilgotną ściereczką. Gumowe i plastikowe zabawki myjemy za pomocą ściereczki lub gąbki zamoczonej w wodzie. Maty edukacyjne również trzeba czyścić ręcznie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ