fbpx

Ranking 5 najlepszych zegarków dla dzieci z GPS w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Zegarek z GPS dla dziecka – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Kiedy Twoje dziecko jest poza domem wciąż się zastanawiasz, czy na pewno jest bezpieczne? W takim razie zachęcamy Cię do zakupu smartwatcha z GPS. Najczęściej polecanym przez rodziców modelem jest Garett Kids 5 z 1,22-calowym, kolorowym wyświetlaczem. To zegarek pozwalający na ustalenie lokalizacji pociechy z dokładnością nawet do 5 m. Urządzenie wyposażono w przycisk SOS, zdalny podsłuch, jak również funkcję Geo Ogrodzenia. Przykładem jest opcja Bezpieczny Obszar dająca możliwość wyznaczenia granic strefy, których maluch nie powinien przekraczać (jeśli to zrobi, sprzęt wyśle sygnał alarmowy). Poza tym model ma przycisk SOS pozwalający na dyskretne wezwanie pomocy. Obawiasz się, że zegarek nie spełni wszystkich Twoich oczekiwań? Nie martw się, w naszym zestawieniu znajdziesz kilka innych sprzętów. Drugie miejsce zajmuje GARETT Kids 4 – produkt z obudową wykazującą odporność na pył i wilgoć. To model, który do określenia lokalizacji dziecka wykorzystuje 5 systemów, co pozwala na wyznaczenie miejsca pobytu malucha z dokładnością do 5 m.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Smartwatch ma wbudowany aparat, jak również latarkę LED zapewniającą jasny strumień światła. Lokalizator wyposażono w przycisk SOS pozwalający na szybkie wezwanie pomocy. Sprzęt można zdalnie zablokować, aby np. nie dekoncentrował dziecka w szkole.

Wady

Rodzice narzekają przede wszystkim na to, że zegarek czasami się zacina. Wiele osób zauważyło ponadto, że smartwatch nie współpracuje z każdą kartą NanoSim.

Podsumowanie

Lokalizator jest lekki i na tyle mały, że nie powinien przeszkadzać dziecku (choćby w czasie zabawy). Sprzęt wykorzystuje 5 systemów lokalizacyjnych: GPS, LBS, Wi-Fi, AGPS oraz BDS. Możemy określić pozycję swojej pociechy z dokładnością nawet do 5 m. Smartwatch może pełnić funkcję monitora snu i krokomierza.

Drugi wybór

Zalety

Zegarek jest lekki i kolorowy, więc maluchy chętnie go noszą. Silikonowy pasek nie powoduje podrażnienia skóry, a poza tym można go idealnie dopasować do obwodu nadgarstka. Model jest pyło- i wodoszczelny (stopień ochrony IP67).

Wady

Produkt wyposażono w pięć systemów lokalizacyjnych, ale konsumenci twierdzą, że niektóre z nich nie pozwalają na określenie dokładnej lokalizacji dziecka, nawet gdy przebywa w budynku (a nie w otwartym terenie).

Podsumowanie

Smartwatch ma kolorowy, podświetlany wyświetlacz, dlatego pociecha nie powinna mieć problemu z jego obsługą. Zegarek nie tylko umożliwia śledzenie lokalizacji dziecka, ale także pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych. Model wyposażono w funkcję zdalnego podsłuchu i monitor snu.

Rozważ też

Zalety

Model jest bardzo lekki, dlatego założony nie ciąży na ręce i nie przeszkadza. W przypadku ściągnięcia zegarka z nadgarstka rodzic zostaje o tym poinformowany. Urządzenie ma wbudowany lokalizator, dlatego na telefonie można sprawdzić, gdzie znajduje się maluch.

Wady

Urządzenie ma wbudowany zdalny podsłuch zaprojektowany dla zwiększenia bezpieczeństwa dziecka, ale jest on cichy, dlatego ta funkcja nie jest dobrze oceniana przez kupujących.

Podsumowanie

Gadżet ma wyświetlacz o przekątnej 1,22 cala. Gadżet można podłączyć do telefonu z systemem iOS lub Android. Wymiary zegarka są równe 4,5 cm x 3,3 cm x 1,3 cm. Pojemność baterii wynosi 400 mAh, co pozwala na 4 dni pracy.

 

 

5 najlepszych zegarków dla dzieci z GPS. Opinie w 2024 roku

 

Chcesz wiedzieć, gdzie przebywa Twoja pociecha i mieć pewność, że jest bezpieczna? Ranking zegarków z GPS dla dzieci pomoże Ci znaleźć urządzenie, dzięki któremu nie będziesz się zastanawiać, gdzie maluch spędza wolny czas. Poniżej umieściliśmy opisy praktycznych produktów wyróżniających się modnym designem oraz korzystną ceną.

 

1. SmartWatch lokalizator GPS Garett Kids 5

 

Jeżeli chcesz zapewnić dziecku większy poziom bezpieczeństwa, sprzęt Garett Kids 5 z pewnością Ci w tym pomoże. Model ten wykorzystuje 5 systemów lokalizacyjnych (GPS, Wi-Fi, BDS, LBS, AGPS), co pozwala na określenie pozycji malucha na mapie z dokładnością do 10 m, czasami nawet 5 m. Zegarek ma wbudowaną latarkę LED, monitor snu i krokomierz.

To lokalizator z przyciskiem SOS, co oznacza, że w razie niebezpieczeństwa pociecha może szybko skontaktować się z rodzicami. Co więcej, prezentowany model pozwala na wyznaczenie obszaru bezpiecznej strefy, której dziecko nie powinno przekraczać. Jeśli tak się stanie, zostaniemy o tym szybko poinformowani.

Sprzęt jest chwalony przez rodziców m.in. ze względu na niezawodne działanie. W każdej chwili możemy sprawdzić, gdzie znajduje się pociecha. Poza tym mamy możliwość zdalnego zablokowania zegarka, np. na czas pobytu malucha w szkole. Smartwatch wyposażono w kolorowy wyświetlacz o wielkości 1,22 cala, który pozwala na szybkie sprawdzenie aktualnej godziny, daty czy poziomu naładowania baterii.

Garett Kids 5 to lokalizator z 1,22-calowym, kolorowym wyświetlaczem. Smartwatch ma pasek z silikonu, którego maksymalny obwód wynosi 22 cm.

 

Zalety

Pojemna bateria: Bateria o pojemności 450 mAh pozwala na maksymalnie 70 godzin ciągłej pracy (po całkowitym naładowaniu).

Aparat: To model z wbudowanym aparatem fotograficznym. Maluch może robić zdjęcia i przesyłać je do rodziców.

Przycisk SOS: Kiedy dziecko będzie potrzebować pomocy, może szybko poinformować o tym swoich bliskich za sprawą przycisku SOS.

Zdalny podsłuch: Funkcja zdalnego podsłuchu pozwala na sprawdzenie, w jakim otoczeniu znajduje się pociecha i upewnić się, że jest bezpieczna.

Dokładne lokalizowanie: Z pomocą smartwatcha możemy ustalić pozycję pociechy z dokładnością do 5 – 10 m. Jest to możliwe, gdyż sprzęt wykorzystuje 5 systemów lokalizacyjnych: GPS, AGPS, Wi-Fi, LBS i BDS.

 

Wady

Pasek podrażnia skórę: Ze względu na to, że pasek zegarka został wykonany z silikonu może podrażniać skórę i wywoływać zaczerwienienie.

 

 

 

 

2. SmartWatch lokalizator GPS Garett Kids 4

 

Zegarek GARETT Kids 4 ma pyło- i wodoszczelną obudowę, dlatego nie ma ryzyka, że zepsuje się w wyniku kontaktu z wilgocią czy kurzem. Sprzęt jest zasilany akumulatorem o pojemności 420 mAh, który nie wymaga zbyt częstego ładowania. Produkt ma dotykowy, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,22 cala. Poza tym model wykorzystuje 5 różnych systemów, aby szybko zlokalizować miejsce pobytu dziecka.

Wymiary sprzętu to: 4,7 cm x 4,1 cm x 1,6 cm. Produkt wyposażono w kilka przydatnych funkcji, takich jak: budzik, zarządzanie połączeniami, monitor snu, krokomierz, a także zdalny podsłuch. Co ważne, dzięki modelowi możemy wyznaczyć bezpieczną strefę, poza którą maluch nie powinien wychodzić. Jeśli pociecha ją zlekceważy i przekroczy granicę, od razu otrzymamy o tym informację.

Konsumenci chwalą zegarek za atrakcyjny design. Maluchy chętnie noszą prezentowany model, ponieważ ciekawie wygląda i jest lekki. Sprzęt ma przycisk SOS umożliwiający dziecku szybkie wezwanie pomocy w niebezpiecznej sytuacji. Warto dodać, że produkt jest łatwy w obsłudze.

Sprzęt GARETT Kids 4 ma wymiary: 4,7 cm x 4,1 cm x 1,6 cm. Zegarek waży 55 g i jest zasilany baterią o pojemności 420 mAh. Model wyposażono w 1,22-calowy wyświetlacz.

 

Zalety

5 systemów lokalizacyjnych: Aby zlokalizować miejsce pobytu dziecka produkt wykorzystuje 5 różnych systemów (m.in. GPS i AGPS). To pozwala na określenie aktualnej pozycji malucha na mapie z dokładnością do 5 m.

Solidność: Obudowa modelu jest wodo- i pyłoszczelna. Zegarek nie zepsuje się w wyniku zachlapania wodą w czasie deszczu lub mycia rąk.

Geo Ogrodzenie: Aby zwiększyć bezpieczeństwo pociechy możemy wyznaczyć strefę, poza którą dziecko nie powinno wychodzić. Jeśli tak się stanie, szybko zareagujemy za sprawą alarmu.

Możliwość zdalnej blokady: Możemy zdalnie zablokować zegarek, aby np. sprzęt nie dekoncentrował malucha podczas pobytu w szkole.

 

Wady

Długi czas ładowania baterii: Konsumenci narzekają, że czas ładowania baterii zasilającej zegarek jest zbyt długi. Najlepiej więc podłączyć produkt do ładowarki wieczorem, aby rano był gotowy do użytku.

 

 

 

 

3. Smartwatch Lokalizator Garett Kids 2

 

Garett Kids 2 to model wyposażony w 1,22-calowy wyświetlacz. Sprzęt jest kompatybilny ze smartfonami z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Lokalizator pozwala na sprawdzenie aktualnego miejsca pobytu dziecka, ale nie tylko. W razie potrzeby maluch może sam poprosić rodziców o pomoc za sprawą alarmowego przycisku SOS.

Smartwatch wygląda nowocześnie i jest łatwy w obsłudze. To model, który może pełnić funkcję budzika, krokomierza, timera oraz monitora snu. Sprzęt został wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, dlatego z pewnością za szybko się nie zniszczy. Poza tym lokalizator nie wymaga częstego ładowania, gdyż akumulator o pojemności 400 mAh może działać do 4 dni bez przerwy.

Z opinii osób, które kupiły sprzęt Garett Kids 2 wynika, że jest to lekki i solidny smartwatch dla dzieci. Lokalizator pozwala na odtworzenie na mapie trasy, jaką pokonało dziecko. Możemy również włączyć zdalny podsłuch lub wyznaczyć granicę strefy, której pociecha nie może przekroczyć. To innowacyjne i praktyczne urządzenie.

Smartwatch Garett Kids 2 ma wymiary: 4,5 cm x 3,3 cm x 1,3 cm. To lokalizator z 1,22-calowym wyświetlaczem. Sprzęt został wykonany z tworzywa sztucznego.

 

Zalety

Alarm ściągnięcia zegarka: Kiedy pociecha postanowi zdjąć zegarek zostaniemy o tym poinformowani. Alarm uruchamia się także w momencie zgubienia sprzętu przez malucha. Dzięki temu wiemy, czy dziecko na pewno nosi lokalizator i nie musimy martwić się o jego bezpieczeństwo.

Geo Ogrodzenie: Za sprawą funkcji Geo Ogrodzenie możemy wyznaczyć strefę, w której dziecko może się bawić. Kiedy pociecha postanowi przekroczyć ustalone granice usłyszymy alarm. Możemy więc szybko zareagować.

 

Wady

Długi czas ładowania: Jak przekonują rodzice, ładowanie baterii smartwatcha zajmuje zbyt dużo czasu. Z tego względu sprzęt najlepiej podłączyć do ładowarki na noc.

Za cichy podsłuch: Co prawda model ma funkcję zdalnego podsłuchu, jednak słyszane dźwięki są za ciche i trudno jest ustalić, w jakim miejscu przebywa pociecha.

 

 

 

 

4. Smartwatch Xblitz Kids Watch GPS Watch Me

 

Model Xblitz Watch Me jest odpowiedni dla dzieci, które najbardziej lubią kolor różowy (pasek jest w tym kolorze). Urządzenie ma ekran dotykowy i łatwo się go obsługuje. Na monitorze wyświetlają się informacje dotyczące godziny, ilości przebytych kroków, można także sprawdzić jakość snu.

Gadżet umożliwia rodzicowi sprawdzenie, w którym miejscu znajduje się dziecko, ponieważ smartwatch na bieżąco pokazuje, w jakiej znajduje się lokalizacji. Istnieje możliwość wyznaczenia strefy bezpieczeństwa dla pociechy i, w przypadku przekroczenia jej granic opiekun dostanie o tym informacje. Model ma również przycisk SOS, z którego pomocą maluch może wykonać połączenie głosowe z rodzicem. Akcesorium ma zarówno głośnik, jak i mikrofon, co umożliwia wykonanie połączenia telefonicznego.

Bateria ma pojemność 400 mAh. Model ma wbudowaną latarkę, co się przydaje np. podczas wycieczki szkolnej. Rodzice i ich dzieci, które używały tego zegarka uważają, że opaska jest bardzo elastyczna, dlatego zegarek wygodnie nosi się na ręce.

Xblitz Watch Me ma wbudowaną baterię o pojemności 400 mAh, którą ładuje się poprzez kabel USB. Wymiary produktu są równe 4 cm x 5 cm x 1,5 cm. Model łączy się z telefonem z systemem operacyjnym Android lub iOS.

 

Zalety

Elastyczna opaska: Wyświetlacz znajduje się na wygodnej i elastycznej opasce wykonanej z tworzywa sztucznego, dlatego zegarek można łatwo dopasować do ręki i nie uwiera on podczas pisania czy ruszania rękami.

Możliwość połączenia telefonicznego: Istnieje możliwość zapisania na zegarku numerów, z którymi można się połączyć przez zegarek, co umożliwia skontaktowanie się z rodzicem w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji.

Wygodny wyświetlacz: Na monitorze można łatwo odczytać wszelkie informacje, takie jak godzina, ilość kroków czy pozostała bateria. Model obsługuje się dotykowo, co maluchowi nie sprawia kłopotów.

 

Wady

Zapięcie: Po pewnym czasie użytkowania może się zdarzyć, że zapięcie nieco się poluźni, a nawet zniszczy, co wymusza wymianę całego paska.

Zacinanie się: Po kilkunastu miesiącach od zakupu można zauważyć zacinanie się urządzenie podczas np. zmiany ustawień.

 

 

 

 

5. Smartwatch Forever See Me KW-300

 

Zegarek Forever See Me KW-300 jest wyposażony w 1,3-calowy wyświetlacz, z którego dziecko bez trudu odczyta wszystkie informacje. Model jest wykonany z silikonu, nie podrażnia delikatnej skóry i jest wygodny w noszeniu. Z pewnością nie będzie on przeszkadzał maluchowi podczas zabawy czy wykonywania codziennych obowiązków.

Smartwatch jest zasilany baterią, która po naładowaniu zapewnia do 3 dni pracy. Jej pojemność wynosi 400 mAh. Sprzęt ma kilka przydatnych funkcji, takich jak krokomierz, latarka, monitor snu i budzik. Ma on również opcje, które docenią rodzice, czyli przycisk SOS do szybkiej komunikacji oraz systemy lokalizacyjne.

Sprzęt wygląda nowocześnie, dlatego dzieci chętnie noszą go na nadgarstku. Wykazuje on odporność na zarysowania i podobne uszkodzenia, a w dodatku jest łatwy w obsłudze. Kupujący często podkreślają w swoich recenzjach, że smartwatch pozwala na szybkie sprawdzenie, gdzie znajduje się pociecha i czy na pewno jest bezpieczna. To jedna z jego najważniejszych zalet.

Model Forever See Me KW-300 ma silikonowy pasek o długości 23 cm. To smartwatch z 1,3-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, który obsługuje się dotykowo.

 

Zalety

Przydatne funkcje: Zegarek jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Mowa tu np. o krokomierzu, monitorze snu i budziku. Co więcej, smartwatch wykorzystuje 4 różne moduły do określenia lokalizacji dziecka na mapie: Wi-Fi, AGPS, GPS i LBS. W razie niebezpieczeństwa dziecko może szybko skontaktować się z rodzicem za pomocą przycisku SOS.

Solidność: Zegarek jest wykonany z silikonu. To oznacza, że jest on lekki, a jednocześnie odporny na uszkodzenia. Jego stopień wodoodporności to IP67.

 

Wady

Za głośny dzwonek: Niektórzy rodzice uważają, że dzwonek informujący o nadchodzącym połączeniu telefonicznym jest za głośny.

Mało czuły ekran: Czasami zdarza się, że ekran nie reaguje szybko na dotyk, co utrudnia szybkie włączenie wybranej opcji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki zegarek z GPS dla dzieci kupić?

 

Zegarek z modułem GPS to urządzenie pozwalające na sprawdzenie miejsca przebywania dziecka. Taki sprzęt z pewnością przyda się rodzicom starającym się zapewnić maluchowi bezpieczeństwo, nawet gdy przebywa poza domem. Zastanawiasz się, na jakie cechy produktów z GPS należy zwrócić uwagę, aby kupić odpowiedni model? Wskazówki na ten temat zebraliśmy w tym poradniku. Chcemy Ci podpowiedzieć, jaki zegarek z GPS dla dzieci wybrać, aby działał niezawodnie w każdym miejscu, niezależnie choćby od warunków atmosferycznych.

Wymiary i waga

Zegarek z GPS powinien mieć kompaktowe wymiary, aby nie przeszkadzał dziecku podczas zabawy i wykonywania codziennych czynności. Poza tym urządzenie nie może być zbyt ciężkie, gdyż wtedy pociecha z pewnością niechętnie będzie je nosić. Przeciętnie produkty z lokalizatorem dedykowane maluchom ważą ok. 50 g, dlatego są odpowiednie zarówno dla pociech w wieku szkolnym, jak też nastolatków.

 

Bateria

Najlepszy zegarek z GPS dla dzieci wyposażony jest w pojemną baterię (minimum to 400 mAh), która zapewnia wielogodzinną pracę sprzętu bez konieczności codziennego podłączania do ładowarki. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ bateria w dużej mierze decyduje o tym, czy smartwatch będzie niezawodnie działać i nie wyłączy się w najmniej spodziewanym momencie. Zwykle zegarki z GPS dla maluchów wysyłają alarm na telefon rodziców informujący o niskim poziomie naładowania baterii. To niezwykle praktyczna opcja, za sprawą której nie zapomnimy o konieczności podłączenia sprzętu do ładowarki.

 

Obudowa

Z uwagi na to, że dzieci lubią biegać i bawić się w takich miejscach, jak las, park czy łąka musimy zadbać o to, aby obudowa zegarka wykazywała odporność na uszkodzenia mechaniczne. Produkt wykonany ze słabych gatunkowo materiałów może zniszczyć się podczas upadku na ziemię czy w wyniku uderzenia o gałąź. Wówczas dalsze użytkowanie urządzenia nie jest możliwe i trzeba wymienić je na inny model. Polecamy więc zakup zegarka, którego obudowa powstała z solidnego i niepodatnego na pęknięcia czy zarysowania tworzywa sztucznego. Niektóre smartwatche są dodatkowo odporne na wilgoć, w efekcie czego zanurzenie w wodzie nie wpływa negatywnie na ich działanie.

 

Wyświetlacz

Funkcjonalne zegarki z lokalizatorem wyposażone są w kolorowy wyświetlacz, który ułatwia odczytanie godziny, jak również obsługę urządzenia. To jeden z głównych elementów budowy tego typu produktów. Rozmiar wyświetlacza w przypadku sprzętów dedykowanych dzieciom wynosi od 0,5 cala do ok. 2 cali.

 

Elektroniczne ogrodzenie

Wielu konsumentów twierdzi, że najistotniejszym atutem zegarków z GPS dla maluchów jest możliwość ustawienia tzw. elektronicznego ogrodzenia. Wspomniana opcja pozwala na wyznaczenie granic strefy bezpieczeństwa, których dziecko nie powinno przekraczać. Jeżeli mimo zakazu pociecha postanowi wyjść poza bezpieczny dla niej obszar, zegarek wyśle na nasz telefon komórkowy wiadomość ostrzegawczą i będziemy mogli szybko zareagować.

 

Podsłuch – jaki zegarek z GPS dla dzieci jest najlepszy?

Niektóre zegarki mają nie tylko wbudowany moduł GPS, ale też bardzo czuły mikrofon, który pozwala na podsłuchanie, co dzieje się w otoczeniu pociechy. Funkcja ta może się przydać w momencie, gdy mamy wątpliwości, czy dziecko przebywa w danym miejscu. Opcja podsłuchu jest praktyczna, a co ważne, maluch zazwyczaj nie jest w stanie się zorientować, że została przez nas uruchomiona.

 

Alarmy

Jak już zostało wspomniane, smartwatch dziecka wysyła alarm na telefon opiekuna w momencie, gdy bateria jest bliska rozładowania lub pociecha wyszła poza wyznaczoną strefę bezpieczeństwa. To jednak nie wszystko. Nowoczesne zegarki dla dzieci wysyłają do rodziców informacje także, gdy maluch próbuje zdjąć urządzenie z ręki i tym samym utrudnić zlokalizowanie miejsca, w którym przebywa. To daje nam możliwość szybkiej reakcji.

 

Przycisk SOS

Szukając odpowiedniego zegarka upewnijmy się, że wybrany produkt ma specjalny przycisk SOS pozwalający na szybki kontakt pociechy z rodzicem w razie niebezpieczeństwa. Po wciśnięciu odpowiedniego guzika urządzenie automatycznie nawiązuje połączenie telefoniczne z zapisanym w pamięci smartwatcha numerem. Kiedy pociecha będzie potrzebować pomocy, natychmiast poinformuje o tym odpowiednie osoby (niezależnie od tego, w jakim miejscu przebywa).

 

Niezawodność

Rodzice planujący zakup zegarka z GPS dla dziecka chcą, żeby sprzęt działał niezawodnie, niezależnie od warunków atmosferycznych czy pory roku. Aby mieć pewność, że nic nie wpłynie negatywnie na sposób działania urządzenia, sprawdźmy zakres temperatur, w jakim może pracować zegarek. Standardowo jest to od -20 st. C do +70 st. C, dlatego nie musimy się martwić, że w upalny albo bardzo mroźny dzień sprzęt nie będzie działać tak, jak powinien.

Łatwość obsługi

Zegarek z GPS powinien być łatwy w obsłudze, aby dziecko mogło w pełni wykorzystać wszystkie jego funkcje. Szukając właściwego urządzenia upewnijmy się, że sprzęt ma polską wersję językową. Niektóre modele nie mają przetłumaczonego menu z języka angielskiego, a to może powodować trudność z obsługą smartwatcha (zwłaszcza jeśli jest to prezent dla kilkulatka).

 

Czułość lokalizatora GPS

Mówi się, że nie każdy zegarek z GPS jest tak samo funkcjonalny. Na zadowolenie z zakupu i efektywność działania sprzętu wpływa m.in. czułość wbudowanego lokalizatora. Innowacyjne smartwatche pozwalają na bardzo precyzyjne określenie położenia dziecka, ponieważ korzystają nie tylko z nadajników GPS, ale również z technologii GSM. Przez to w razie konieczności znacznie szybciej znajdziemy pociechę.

 

Design

Jeśli chodzi o zegarki dedykowane dzieciom, design odgrywa niezwykle istotną rolę. Produkt powinien podobać się maluchowi, inaczej z pewnością nie będzie chciał go zakładać. Na szczęście takie sprzęty dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych – stonowanych, jak też jaskrawych. Pociecha na pewno znajdzie więc idealny model.

 

Zegarki z GPS dla dzieci w dobrych cenach

Ceny za zegarki z GPS dla dzieci mieszczą się w przedziale od 50 zł do ponad 300 zł. Na zakupie takiego urządzenia nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać, gdyż może się okazać, że tani model ma mniej praktycznych funkcji niż ten droższy o kilkadziesiąt złotych, a dodatkowo jest bardziej podatny na uszkodzenia.

 

 

Jak działa zegarek z GPS dla dzieci?

 

Coraz częściej rodzice kupują swoim pociechom zegarki z GPS, ponieważ uważają, że w ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo dzieci. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ w przypadku niebezpieczeństwa maluch może szybko wezwać pomoc. Ciekawi Cię, w jaki sposób działają takie sprzęty? Wyjaśnienie znajduje się poniżej.

Co jest niezbędne do prawidłowego działania zegarka z GPS?

Niezależnie od tego, na jakie urządzenie się zdecydujemy, będziemy musieli zamontować w nim kartę SIM. Bez niej zegarek nie będzie działał prawidłowo, a więc niemożliwe stanie się sprawdzanie aktualnej lokalizacji dziecka czy skontaktowanie się z nim. Zegarek tego typu przypomina nieco zwykły telefon komórkowy. Różnica polega na tym, że maluch może nosić urządzenie na ręce i mieć do niego łatwiejszy dostęp, w szczególności w niebezpiecznych dla niego sytuacjach.

 

Jak działa moduł GPS w zegarku?

Po lekturze poprzednich części artykułu zapewne każdy z nas potrafi wskazać, jaki zegarek z GPS dla dzieci jest polecany pociechom w wieku szkolnym. Mało kto potrafi jednak wyjaśnić, jak to jest możliwe, że ten niewielki sprzęt potrafi z dużą precyzją określić położenie malucha. System GPS, czyli Global Positioning System, składa się z wielu różnych elementów – stacji naziemnych, satelitów, odbiorników itp. Te ostatnie pobierają sygnał nadawany z satelitów i określają ich pozycję, a później wyznaczają nasze położenie na podstawie różnicy czasu w przesyłaniu i odbieraniu sygnałów. Niekiedy producenci zegarków z lokalizatorem podkreślają, że oferowane przez nich sprzęty mogą określać położenie dziecka z dokładnością do 5 m. Nie oznacza to jednak, że maksymalna wartość błędu lokalizacji rzeczywiście tyle wynosi. Należy przez to rozumieć, że pewien procent zarejestrowanych punktów jest oddalony o nie więcej niż 5 m od malucha (przeważnie jest to ok. 80% punktów).

 

Działanie przycisku SOS

Każdy zegarek z GPS dla dzieci jest wyposażony w przycisk SOS. Po wciśnięciu go maluch może natychmiast powiadomić odpowiednie osoby o tym, że znalazł się w niebezpieczeństwie i potrzebuje szybkiej pomocy. Jak działa ta funkcja? Zanim damy dziecku sprzęt, musimy go skonfigurować, czyli zapisać w jego pamięci numery telefonów, z którymi może się kontaktować. Zwykle możemy zdefiniować maksymalnie 10 kontaktów. W momencie wciśnięcia przycisku SOS urządzenie automatycznie wysyła powiadomienia na określone numery telefonów, może też przesyłać e-maile bądź nawiązywać połączenie telefoniczne.

Strefa bezpieczeństwa

Aby mieć pewność, że pociecha przebywa w bezpiecznym miejscu, najlepiej kupić zegarek pozwalający na wyznaczenie tzw. strefy bezpieczeństwa. Dziecko nie powinno przekraczać jej granic, a jeżeli to zrobi, natychmiast zostaniemy o tym poinformowani. Za działanie tej funkcji również odpowiada moduł GPS, który śledzi lokalizację malucha. Zazwyczaj alarm o wyjściu dziecka poza bezpieczną strefę dociera do nas w formie wiadomości mailowej oraz SMS-owej.

 

Czy zegarek z GPS działa niezawodnie?

Nie zawsze możliwe jest określenie dokładnego miejsca przebywania malucha. Odbieranie sygnału przez zegarek mogą zakłócać np. wysokie drzewa lub nawet położone blisko siebie zabudowania. Niemniej jednak modele wyposażone nie tylko w moduł GPS, ale i inne technologie, czyli Wi-Fi oraz GSM, dobrze sprawdzają się nawet w takich sytuacjach. Kiedy sam sygnał z satelitów nie wystarcza, aby precyzyjnie wyznaczyć lokalizację dziecka, urządzenie wykorzystuje również m.in. nadajniki operatorów komórkowych. To daje nam pewność, że szybko określimy aktualne miejsce przebywania malucha, nawet jeśli jest w lesie, na łące czy gęsto zabudowanym terenie.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa zegarek z GPS dla dzieci?

Zegarek z GPS dla dzieci ma bardzo proste działanie. Jego głównym zadaniem jest umożliwienie rodzicowi śledzenie położenia dziecka. W zegarku wgrana jest mapa, a także czujnik położenia. Czujnik wysyła sygnały do centrali, która je odbiera oraz automatycznie nanosi wartości na mapy. W rezultacie rodzic może w każdej chwili sprawdzić miejsce przebywania swojego dziecka. Poza tym urządzenia tego typu mają również inne funkcje, w tym możliwość wysyłania wiadomości, wystarczy, że w zegarku znajduje się miejsce na umieszczenie karty SIM. W ten sposób rodzice mają nawet możliwość kontaktowania się z dzieckiem z pomocą połączenia telefonicznego. Dodatkowe funkcje pomagają w sprawnym korzystaniu z zegarka.

P2: Jak uruchomić zegarek z GPS dla dzieci?

Na rynku można znaleźć różne modele zegarków GPS dla dzieci. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, dlatego nie są skomplikowane w obsłudze. Pierwszą czynnością, jaką zazwyczaj wykonuje się po zakupie sprzętu jest jego uruchomienie. Proces ten nie jest w żadnym stopniu skomplikowany, polega on na wduszeniu przycisku, najczęściej jest on dobrze oznaczony. Następnie zegarek należy skonfigurować według własnych potrzeb. Jeśli chcesz kontaktować się z dzieckiem, koniecznie włóż do zegarka kartę SIM. To właśnie dzięki niej będziesz miał umożliwiony kontakt z dzieckiem, pamiętaj jednak, że wiadomości oraz połączenia będą najczęściej płatne. Dalsza konfiguracja, jak wpisanie godziny oraz numerów nie powinna być żadnym problemem, ponieważ jest wysoce intuicyjna.

 

P3: Ile kosztuje zegarek z GPS dla dzieci?

Zegarek GPS to akcesorium, które może mieć różne funkcje oraz opcje. Jeśli chcesz kupić takie urządzenie, to musisz wiedzieć, że to właśnie od ich ilości zależy cena produktu. Najtańsze zegarki z GPS mają limitowaną liczbę funkcji, najczęściej pozwalają jedynie na śledzenie położenia swojego dziecka. Najprostszy zegarek tego typu kosztuje około 30 zł. Z doświadczenia jednak możemy powiedzieć, że w modelu potrzebne są również inne funkcje, na przykład możliwość kontaktowania się z dzieckiem z pomocą zegarka, ustawianie pastucha oraz alarmu, możliwość słuchania tego, co dzieje się naokoło dziecka. Sprzęt tego typu jest automatycznie droższy, zapłacisz za niego od około 50 zł do nawet 400 zł za zestaw.

 

P4: Gdzie kupić zegarek GPS dla dzieci?

Zegarek GPS dla dzieci jest dostępny w kilku miejscach. Jeśli zależy Ci na znalezienie najlepszego produktu, najlepiej rozpocząć swoje poszukiwania w Internecie. Internet to największy zbiór różnego rodzaju modeli, a na dodatek o każdym sprzęcie można łatwo znaleźć opinie oraz szczegółowe informacje. W rezultacie zakup w Internecie jest łatwiejszy oraz szybszy. Jeśli jednak wolisz najpierw dotknąć sprzętu, który zamierzasz kupić, udaj się do sklepu dziecięcego lub do sklepu producenta, jeśli jest on dostępny w Twoim mieście.

P5: Jak zresetować zegarek z GPS dla dzieci?

Jeśli zamierzasz sprzedać swój zegarek lub po prostu chcesz go komuś oddać, z pewnością będziesz chciał go zresetować. W zegarku mogą znajdować się poufne informacje, a ponadto w niektórych modelach jest przewidziany limit na liczbę wprowadzanych numerów, a nowy użytkownik z pewnością będzie chciał wprowadzić swoje własne. Zresetowanie zegarka często wymaga od użytkownika dostania się do bardziej zaawansowanych funkcji, najczęściej opisanych w ustawieniach. Warto jednak pamiętać, że każdy model jest inny i opcja resetu może znajdować się w innym miejscu. Niektóre modele miały przycisk resetu po lewej stronie tarczy, ale większość producentów zrezygnowało z tego pomysłu, ponieważ dzieci przez przypadek włączały reset.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ