fbpx

Ranking 13 najlepszych zjeżdżalni w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Zjeżdżalnia – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Rodzicom wciąż zastanawiającym się nad wyborem odpowiedniej zjeżdżalni dla swojego dziecka polecamy Mochtoys ze Stopniami. Łagodny ślizg sprawia, że maluch zjeżdża powoli i ma miękkie lądowanie. Pamiętaj, że model możesz zamontować nie tylko w ogrodzie, ale również w każdym miejscu w swoim domu, jest on na tyle mały, że z pewnością się zmieści. Co więcej, nie musisz się martwić, że montaż sprzętu będzie kłopotliwy, nie zabiera on nawet kilku minut. Rodzice uważają, że zjeżdżalnia jest stabilna i nie zagraża zdrowiu dziecka. Innym godnym polecenia produktem jest Little Tikes Clubhouse. Rodzice polecają ten model, ponieważ jego schodki są szerokie, dzięki czemu maluch może bezpiecznie dostać się na sam szczyt zjeżdżalni. Krótki ślizg upewnia rodziców, że maluch nie rozpędzi się i nie zrobi sobie krzywdy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest ładny i kolorowy, czym zachęca dzieci do zabawy. Łagodny ślizg zapewnia maluchowi bezpieczeństwo. Dodatkowo drabinka wyłożona materiałem antypoślizgowym pomaga w bezpiecznym dostaniu się na szczyt zjeżdżalni Produkt łatwo się montuje oraz demontuje.

Wady

Ze względu na dość duże wymiary należy umieścić zjeżdżalnię przy dużym basenie dla dzieci, inaczej nie spełni swojego zadania. Małe baseniki dziecięce mogą się w tym wypadku nie sprawdzić.

Podsumowanie

Wysokość zjeżdżalni wynosi 110 cm. Długość ślizgu to 180 cm. Całość jest wykonana z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Model można zamontować na zewnątrz domu, ze zjeżdżalnią do basenu. Ze sprzętu mogą korzystać dzieci po 1 roku życia.

Drugi wybór

Zalety

Jest to cały plac dla dzieci, więc po zakupie nie musisz już zaprowadzać malucha na place publiczne. Zestaw jest zupełnie bezpieczny, wszystkie elementy są dobrze połączone. Zjeżdżalnia dobrze prezentuje się w ogrodzie.

Wady

Drabinka z liny może z biegiem czasu się trochę wysłużyć, szczególnie jeśli maluchy korzystają z niej częściej niż ze schodków. Radzimy co pewien czas dla bezpieczeństwa sprawdzać jej stan.

Podsumowanie

Maksymalne obciążenie modelu wynosi 45 kg. W zestawie znajduje się nie tylko zjeżdżalnia, ale też dwie huśtawki oraz podest, na który można wejść po drabince lub po schodkach. Ślizg ma długość 118 cm.

Rozważ też

Zalety

Łóżko jest bardzo solidne i wytrzymuje duże obciążenie i intensywne zabawy/ Pod łóżkiem znajduje się miejsce na schowanie zabawek, co ułatwia utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju. Zjeżdżalnia jest bezpieczna.

Wady

Niektórzy rodzice uważają, że lepiej nie umieszczać w łóżeczku zbyt grubego materaca, bo może to grozić wypadnięciem dziecka. Belki łóżka nie są wysokie mogą nie chronić dziecka dostatecznie gdy materac jest również wysoki.

Podsumowanie

Łóżko ze zjeżdżalnią jest w całości wykonane z drewna sosnowego. Model jest brązowy, dobrze prezentuje się w każdym dziecięcym pokoiku. Powierzchnia spania ma wymiary 80 cm x 190 cm. Do łóżka maluch dostaje się za pomocą drabinki.

 

 

13 najlepszych zjeżdżalni. Opinie w 2024 roku

 

Nic nie cieszy dzieci bardziej niż możliwość zjeżdżania na zjeżdżalni i zabawy na placu. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking zjeżdżalni, abyś Ty, jako rodzic mógł wiedzieć, jakie produkty tego typu można wypróbować. Pośród modeli znajdziesz nie tylko same zjeżdżalnie, ale też inne ciekawe rozwiązania. 

 

Zjeżdżalnia ogrodowa

 

1. Mochtoys Zjeżdżalnia Zielona Ze Stopniami 180cm


Mochtoys ze Stopniami to zjeżdżalnia ogrodowa, która zapewni Twojemu dziecku wiele radości. Długość ślizgu wynosi 180 cm, co oznacza, że jest wystarczająco długa, aby maluch mógł nacieszyć się jazdą i odpowiednio krótka, aby nic sobie nie zrobił. Zjeżdżalnię można umieścić zarówno w ogrodzie, jak i w pokoju dziecka lub w salonie. Wysokość modelu to 110 cm, szerokość – 84 cm. 

Ta zjeżdżalnia ogrodowa jest zupełnie bezpieczna dla dziecka. Ma ona bardzo łagodny ślizg, więc maluch nie rozpędzi się i nie zrobi sobie krzywdy. Drabinka jest antypoślizgowa, więc podczas wchodzenia bobas się nie poślizgnie. Warto jednak pamiętać, że zjeżdżalnia jest odpowiednia dla dzieci powyżej 1. roku życia. Produkt jest stabilny i nie musisz się martwić, że podczas zjeżdżania się przewróci. Dziecko jest zupełnie bezpieczne, po bokach drabinki znajdują się mocne uchwyty, za które maluch może się złapać. 

Montaż zabawki jest łatwy, co doceniają zapracowani rodzice. Warto również wspomnieć, że cały produkt jest kolorowy, co z pewnością sprawi, że dziecko będzie zachęcone do zabawy. Co więcej, zjeżdżalnia wystawiona na słońce nie blaknie, więc przez długi czas wygląda bardzo estetycznie. Zaletą jest to, że do produktu można podłączać wąż ogrodowy, który sprawi, że zjeżdżalnia będzie wciąż zraszana. 

 

 

 

 

Domek ze zjeżdżalnią

 

2. Little Tikes Plac Zabaw Clubhouse Zjeżdżalnia 171093

 

Little Tikes Clubhouse to nie tylko zjeżdżalnia, ale cały plac zabaw. Kupując prezentowany produkt masz pewność, że Twoje dziecko będzie się dobrze bawić przez długie godziny. Na zestaw składa się zjeżdżalnia, dwie huśtawki, drabinka wykonana z liny, ścianka do wspinania oraz podest. Cały komplet może służyć dziecku jako miejsce idealnej zabawy w ciepłe dni. Konstrukcja domku jest stabilna.

Każda z huśtawek wytrzymuje obciążenie wynoszące 45 kg. Oznacza to, że nie tylko maluchy mogą z nich korzystać. Zjeżdżalnia ma ślizg o długości 116 cm. Nie jest ona niebezpieczna, ponieważ dziecko nie może się na niej rozpędzić. Na podest można się dostać wspinając się po ściance lub wchodząc po drabince. Tym samym maluch może ćwiczyć swoją sprawność ruchową oraz spożyć duże pokłady energii. 

Zestaw jest kolorowy, co podoba się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Ostre kolory zachęcają malucha do zabawy oraz sprawiają, że domek ze zjeżdżalnią ładnie się prezentuje w ogrodzie. Dobrze wykonane elementy gwarantują, że Twoje dziecko jest bezpieczne podczas korzystania z zabawki i nie musisz się martwić o jego bezpieczeństwo. Kolory zestawu nie blakną, co jest kolejną zaletą wspominaną przez rodziców. Domek nie jest wysoki, a jego schodki są szerokie, więc łatwo się na nie wchodzi. Jest to zestaw idealny dla maluchów powyżej 3. roku życia. 

 

 

 

 

Łóżko ze zjeżdżalnią

 

3. Halmar Łóżko Neo Plus Sosna

 

Halmar Neo Plus Sosna to łóżko ze zjeżdżalnią, które jest uwielbianym miejscem zabaw i odpoczynku. Do łóżka bobas wchodzi po krótkiej drabinie po prawej stronie produktu. Całość jest wykonana z litego drewna sosnowego, dzięki czemu produkt jest odporny na zniszczenia, a co najważniejsze, ładnie się prezentuje w pokoju dziecka. 

Kolor łóżka to brąz, który z pewnością będzie pasować do pokoiku dziecka. Tym, co najbardziej podoba się rodzicom, jest ilość miejsca pod samym łóżkiem. Maluch może mieć tam swoją tajną kryjówkę na zabawę lub po prostu przechowywać swoje zabawki. Warto wspomnieć, że drabinka jest bezpieczna, przerwy pomiędzy poszczególnymi szczebelkami są niewielkie. Powierzchnia spania wynosi 80 cm x 190 cm. 

Rodzicom i dzieciom podoba się zupełnie gładka zjeżdżalnia, która została dobrze przygotowana dla maluchów (jest dobrze oszlifowana i pomalowana, nie wystają z niej drzazgi, dodatkowo jej zjazd nie jest zbyt stromy). Warto dodać, że łóżeczko nie ma żadnych ostrych krawędzi, więc podczas korzystania z niego maluchowi nic się nie stanie. Rodzice doceniają estetycznie wykonanie produktu oraz solidne wykończenie.

 

 

 

 

Huśtawka ze zjeżdżalnią

 

4. Vidaxl Plac Zabaw Ze Zjeżdżalnią Drabinką I Huśtawkami Sosnowy

 

Vidaxl Sosnowy to mały plac zabaw, dzięki któremu Twoje dziecko będzie spędzać dużo czasu na zewnątrz. Składa się on ze zjeżdżalni, podestu, drabinki oraz dwóch huśtawek. Z placu zabaw może korzystać więcej niż 1 dziecko. Masz pewność, że produkt jest bezpieczny ze względu na to, że ma on certyfikat TUV. 

Cała konstrukcja jest wykonana z drewna. Test zjeżdżalni wykazał, że jest ona bardzo solidna i nie porusza się nawet wtedy, kiedy na huśtawkach jednocześnie huśta się dwójka dzieci, a na drabinkę wspinają się inne maluchy. Belki są szerokie i nie ma na nich żadnych drzazg, nie musisz się martwić, że Twoje dziecko skaleczy sobie rączki. Plac zabaw jest przeznaczony do samodzielnego montażu. W wielu miejscach otwory zostały już wywiercone, więc składanie produktu nie będzie trwało zbyt długo.

Długość zjeżdżalni wynosi 175 cm. Dokładne wymiary produktu to 242 cm x 237 cm x 218 cm. Impregnowane drewno sosnowe jest odporne na działania warunków atmosferycznych, na zmiany temperatury oraz na owady. Solidne wykonanie jest chwalone przez wszystkich rodziców. Jednocześnie na placu zabaw może się bawić 5 maluchów do 50 kg każde. Warto również dodać, że ta huśtawka ze zjeżdżalnią dobrze się prezentuje, co zachęca dzieci do zabawy.

 

 

 

 

Zjeżdżalnia Smoby

 

5. Smoby Zjeżdżalnia Ogrodowa Funny Ślizg Wodny 200cm 820402

 

Na naszej liście znajduje się zjeżdżalnia Smoby Funny 200cm, która jest jednym z częściej wybieranych produktów. Sprzęt nie jest zbyt duży, jego wymiary wynoszą 217 cm x 87,5 cm x 118 cm. Można więc umieścić go nawet w niewielkim ogródku oraz w większym pomieszczeniu. Waga całego zestawu to ok. 15 kg. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci, które ukończyły 2 lata.

Zjeżdżalnia Smoby ma długość 200 cm. Dzięki takiemu ślizgowi maluch nie rozpędzi się zbyt szybko, a jego lądowanie na trawie będzie bezbolesne. Rodzicom podoba się to, że produkt ma możliwość podłączenia węża ogrodowego. W rezultacie na ślizgu pojawi się woda, a maluch będzie miał odświeżający zjazd. Rodzice doceniają też to, że zjeżdżalnia jest stabilna i nie przewraca się nawet wtedy, kiedy korzysta z niej trochę starsze dziecko.

Drabina jest krótka, a jej szczebelki znajdują się blisko siebie, maluch będzie wchodził na zjeżdżalnię bezpiecznie. Na końcu drabinki znajdują się solidne uchwyty, które pomogą maluchowi się szybko wspiąć na górę. Każdy element zabawki ma inny kolor, co stanowi zachętę dla każdego malucha. Warto wspomnieć, że produkt ma powłokę UV, dzięki czemu jego kolory nie blakną. Opinie o zjeżdżalniach tej marki zachęcają do kupna. Rodzice uważają, że montaż zjeżdżalni jest nieskomplikowany.

 

 

 

 

Zjeżdżalnia Little Tikes

 

6. Little Tikes Moja Pierwsza Zjeżdżalnia Niebieska 172403

 

Little Tikes Moja Pierwsza to dobra zjeżdżalnia dla najmłodszych. Zjazd ma długość 95 cm, a drabina ma zaledwie dwa schodki, które są na tyle szerokie, że maluch może bez problemu wejść na szczyt. Wymiary produktu wynoszą 122 cm x 49 cm x 70 cm. Drabinka ma kolor zielony, a ślizg niebieski.

Produkt jest wykonany z tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na zniszczenia, można więc postawić zjeżdżalnię w ogródku, w domu, a nawet w basenie i na plaży. To, co najbardziej podoba się rodzicom, to prostota złożenia modelu. W rezultacie bez problemu schowasz go do garażu, a co najważniejsze, nie będzie on zabierał zbyt dużo miejsca. Rozkładanie i składanie zjeżdżalni jest łatwe i można to zrobić w sekundę.

Zjeżdżalnia Little Tikes jest stabilna i pozostaje w miejscu, kiedy bobas z niej korzysta. Uchwyty na samej górze produktu są tak wykonane, że maluch może się ich bezpiecznie złapać i z pewnością nie spadnie. Warto dodać, że model jest na tyle niski, że możesz pomóc dziecku wejść na zjeżdżalnię nawet z pozycji siedzącej. 

 

 

 

 

7. Little Tikes Wielka Zjeżdżalnia Zielona 170737

 

Little Tikes 170737 to zjeżdżalnia o długości ślizgu 180 cm. Jest to świetna propozycja z wysokimi ściankami i zaokrąglonymi krawędziami, które zapewniają w pełni bezpieczną zabawę dla najmłodszych. Model ten ma wyjątkowe, nowoczesne stopnie o specjalnej antypoślizgowej powierzchni i wbudowane uchwyty, które zapewniają stabilną podstawę.

Produkt jest łatwy w montażu i demontażu, a jego wymiary to 213x122x134 cm. Mogą z niej korzystać dzieci powyżej trzeciego roku życia o wadze maksymalnej 34 kg. Zjeżdżalnię można odblokować i złożyć w celu wygodnego przechowywania. Ponieważ jest to propozycja od firma Littly Tikes stawiającej na jakość, bezpieczeństwo i trwałość, produkt ten  to świetna propozycja dla najmłodszych oraz zatroskanych o ich bezpieczeństwo rodziców.

Warto też wspomnieć, że przy produkcji zjeżdżali wykorzystano technologię ‘rotomoulding’, dzięki czemu sprzęt chroniony jest przed wpływem słońca i warunków atmosferycznych. Jednocześnie jest bardziej odporny na gwałtowne uderzenia i zarysowania.

Taką specyfikacją potwierdzają też liczne, pozytywne opinie o zjeżdżalniach dla dzieci tego producenta.

Little Tikes 170737 to zjeżdżalnia dla dzieci w kolorze zielonym. Wymiary modelu to: długość – 213 cm, szerokość – 122 cm i wysokość – 134 cm.

 

 

 

 

Zjeżdżalnia dla dzieci Castorama

 

8. Huśtawka Zjeżdżalnia na Plac Zabaw Complex Ola 601400

 

Rodzicom szukającym ogrodowego placu zabaw polecamy Model Ola. Na zestaw składa się mała zjeżdżalnia, drabinka do niej oraz huśtawka. Komplet jest przeznaczony dla dzieci powyżej 5. roku życia. Zaletą konstrukcji jest to, że została ona prawie w całości wykonana z drewna, które zostało dokładnie oszlifowane. W rezultacie dziecko nie skaleczy sobie rączek.

Wymiary produktu wynoszą 215 cm x 250 cm x 225 cm, a długość ślizgu to 220 cm. Ta zjeżdżalnia dla dzieci Castorama waży około 90 kg. Drewniane elementy są w całości zaimpregnowane i gładkie. Drewniane belki zostały tak dobrane, aby pod wpływem zmian atmosferycznych nie zostały uszkodzone. Dołączona do zestawu huśtawka i zjeżdżalnia są dostępne w trzech kolorach: czerwonym niebieskim i brązowym. Oba elementy są wykonane z tworzywa sztucznego.

Wielu rodzicom podoba się to, że montaż zestawu nie jest skomplikowany. Każdy element został już wstępnie przygotowany do montażu, więc wystarczy połączyć ze sobą poszczególne części z pomocą wiertarki i umieścić belki głęboko w ziemi. Rodzice chwalą również dobrze wykonane szczebelki drabinki, które nie są od siebie zbyt oddalone. Warto zwrócić uwagę na ładny wygląd zjeżdżalni.

 

 

 

 

Dmuchana zjeżdżalnia

 

9. Happyhop Podwójna Zjeżdżalnia Wodna 9029

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić Happyhop 9029, czyli dmuchaną zjeżdżalnię, z której każdy rodzic oraz dziecko będzie zadowolone. Wymiary produktu wynoszą 600 cm x 215 cm x 255 cm. Waga rozłożonej zjeżdżalni wynosi 30 kg. Z kolei maksymalne obciążenie zabawki to 90 kg, czyli może się na niej bawić dwójka lub trójka dzieci, w zależności od wagi.

Ta dmuchana zjeżdżalnia jest wyposażona w śledzie kotwiczące, dzięki którym można stabilnie umiejscowić konstrukcję. Rodzicom najbardziej podoba się to, że model jest wykonany z trwałego materiału, jakim jest PVC. Nie ulega on zniszczeniu i nie musisz się martwić, że szybko powstaną w nim dziury. Model można złożyć, a po złożeniu jego wymiary wynoszą 38 cm x 38 cm x 70 cm. Można więc łatwo przechować zjeżdżalnię.

Na zestaw składa się basen, natrysk oraz dwa tory zjazdowe. Produkt jest obszyty nylonowymi nićmi, więc masz pewność, że podczas eksploatowania nie zostanie uszkodzony. Całość konstrukcji jest kolorowa, co zachęca dzieci do zabawy i do zjeżdżania. Zjeżdżalnia jest na tyle miękka, że maluchy nie zrobią sobie krzywdy podczas zabawy. Warto dodać, że produkt spełnia wszystkie najważniejsze normy.

 

 

 

 

Zjeżdżalnia 3m

 

10. Kbt ślizg Zjeżdżalnia Typu Fala Rex 3m

 

Rodzice wybierają KBT Typu Fala Rex, ponieważ jej montaż jest bardzo łatwy. Do tego celu wystarczy użyć wkrętów oraz śrubokrętu. Łatwy montaż oszczędza czas zapracowanych rodziców. Maksymalna waga dziecka korzystającego ze zjeżdżalni to 70 kg. Z zabawki mogą korzystać nawet starsze maluchy, model nie załamie się pod ich ciężarem. Produkt został wyprodukowany zgodnie z normami europejskimi, jest bezpieczny dla dzieci.

Rodzicom bardzo podoba się to, że do zjeżdżalni można podłączyć wodę. Dlatego podczas letnich zabaw maluch ma okazję się ochłodzić, co z pewnością będzie przyjemne. Na uwagę zasługuje dobrze wykonany ślizg z tworzywa sztucznego. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc nie ma szansy, aby został łatwo uszkodzony, a wszystko to dzięki zastosowanym do produkcji solidnym tworzywom.

Ta zjeżdżalnia o długości 3 m jest dostępna w wielu kolorach. Wybierz ten, który uważasz za najlepszy dla swojego dziecka. Model jest odporny na działanie słońca, jego kolor nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Sprzęt jest odporny na różne warunki atmosferyczne i jest przeznaczony do platform o wysokości 150 cm. Można go zamontować do wielu konstrukcji ogrodowych. Polecamy korzystanie ze zjeżdżalni przez trochę starsze dzieci, od około 5. roku życia.

 

 

 

 

Zjeżdżalnia do basenu

 

11. Misioo Zjeżdżalnia Do Suchego Basenu Drewniana Różowa

 

Najmłodszym polecamy zjeżdżalnię Misioo Drewniana Różowa, niewysoki model, na który mogą łatwo wspiąć się nawet 3-letnie maluchy. Jego wymiary to 88 cm x 40 cm. Zjazd ma długość 93 cm. Nie jest on zbyt długi, więc zjeżdżającemu dziecku nic się nie stanie. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 30 kg. Jest to sprzęt składany, więc po zabawie można go po prostu schować i nie martwić się, że zajmie dużo miejsca.

Rodzicom podoba się to, że model łatwo się rozkłada. Wystarczy docisnąć kilka części do siebie oraz sprawdzić, czy są ze sobą dobrze połączone, aby zapewnić maluchowi maksimum bezpieczeństwa. Sprzęt jest stabilny i nie przesuwa się nawet na płytkach i panelach. Ta zjeżdżalnia do basenu nadaje się do zbiorników, które są napełnione miękkimi kulkami lub szmatkami.

Dla ułatwienia na szczycie znajdują się uchwyty, które pomagają maluchom wspiąć się na górę zjeżdżalni. Są one dobrze wyprofilowane, więc bobas nie zrani się podczas wchodzenia. Warto również dodać, że szczebelki nie są od siebie za bardzo oddalone, więc dziecko nie będzie się męczyć podczas wchodzenia. Rodzicom podoba się kolor zjeżdżalni, jest to pudrowy róż, który będzie pasował do pokoju dziecięcego. 

 

 

 

 

12. Hop-Sport Zjeżdżalnia Ogrodowa Ślizg 3M

 

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci Hop Sport 3m to trzecia już propozycja warta uwagi. Ten bezpieczny produkt wykonano z wysokiej jakości materiałów. Przede wszystkim z utwardzonego polietylenu (HDPE) odpornego na odbarwienia pod wpływem promieni słonecznych. To sprawia, że urządzenie może służyć najmłodszym przez wiele sezonów.

Zaletą produktu są wysokie ścianki boczne, które doskonale zabezpieczają przed wypadnięciem dziecka. Mocna konstrukcja o maksymalnym obciążeniu 50 kg to gwarancja bezpiecznej zabawy nawet dla starszych dzieci. Ta dobra i tania ślizgawka dla dzieci jest łatwa w montażu i stosunkowo lekka, co umożliwia swobodne przenoszenie.

Wadą produktu może być to, że należy do niego dokupić specjalną podstawę. Z drugiej zaś strony daje to większą swobodę w tworzeniu niezwykłego, przydomowego placu zabaw dla najmłodszych. Ślizg dostępny jest w różnych kolorach, a różnorodność konstrukcji, na których można ją oprzeć sprawia, że jest to jeszcze ciekawsza propozycja.

Oczywiście zwiększy to koszty, ale jak zauważali rodzice, którzy zakupili ten sprzęt dla swoich pociech, materiał jest niezwykle solidny, a cała konstrukcja służy dzieciom przez wiele lat.

Zjeżdżalnia dla dzieci Hop Sport 3M ma wysokość ok. 150 cm. Produkt waży 12 kg, a jego maksymalne obciążenie wynosi 50 kg. Model ma czerwony kolor.

 

 

 

 

13. Nestle Dmuchana zjeżdżalnia wodna 96678

 

Nasz ranking zjeżdżalni dla dzieci zamyka basen ze ślizgawką Nestle 96678. Jest świetna dmuchana zjeżdżania wodna o wymiarach 150 x 69 x 27 cm. Model ten to zupełnie inna propozycja, niż wcześniej zaprezentowane przez nas produkty. Sama ślizgawka połączona jest z niewielkim brodzikiem.

Dlatego też produkt skierowany jest to najmłodszych użytkowników i powinien być używany przez dzieci tylko pod opieką rodziców. Materiał, z jakiego wykonano zjeżdżalnie jest niezwykle odporny na uszkodzenia oraz działanie promieni słonecznych, czy też innych zjawisk atmosferycznych.

Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w czasie zjazdów, należy regularnie wymieniać wodę. Ze względu na wymiary ten niewielki basenik może stanąć na balkonie, tarasie, a w zimowe dni, gdy dziecko tęskni za słońcem i kąpielami w morzu, nawet w łazience.

Nie można też zapomnieć o wielu pozytywnych opiniach rodziców, którzy wybrali ten model dla swoich pociech. Doceniono go za trwał konstrukcję, wytrzymały materiał, a także bardzo atrakcyjny design, który zyskał przychylność najmłodszych.

Nestle 96678 to dmuchana zjeżdżalnia z niewielkim basenem. Wymiary produktu to: 381 cm x 175 cm x 69 cm, a jego waga wynosi 5,5 kg. Model ma czerwono-niebieski kolor.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zjeżdżalnię kupić?

 

Dzieci bardzo lubią bawić się na zjeżdżalni. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo czasu na to, aby móc codziennie zabierać pociechę na plac zabaw, zastanów się nad zakupem ślizgawki, którą postawisz w ogrodzie lub domu. Wówczas maluch będzie mógł zjeżdżać wtedy, kiedy zechce. Nie do końca wiesz, jaką zjeżdżalnię wybrać? Nie martw się, zebraliśmy cenne wskazówki, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

 

 

Rodzaje

Jest kilka rodzajów zjeżdżalni: przenośne, platformy ogrodowe, samodzielne rynienki, nadmuchiwane oraz w komplecie z meblami. Aby wybrać odpowiedni model, musimy dobrze się zastanowić, gdzie go umieścimy. Jeżeli ma to być zabawka wykorzystywana nie tylko na zewnątrz, ale i w domu, dobrym wyborem jest zjeżdżalnia przenośna. Jest ona lekka, dlatego zmiana miejsca ustawienia nie powinna być dużym problemem. Platformy ogrodowe montuje się na stałe, więc trzeba dobrze przemyśleć, gdzie znajdzie się taka konstrukcja. To rozbudowane ślizgawki, które mogą być dodatkowo wyposażone np. w huśtawkę. Jeśli na terenie posesji znajduje się pagórek, możemy go wykorzystać do zorganizowania maluchowi miejsca do zabawy. Wystarczy kupić zjeżdżalnię w formie rynienki, którą należy solidnie zamocować do podłoża. W razie potrzeby tego typu zabawkę można też zamontować przy domku ogrodowym. Nadmuchiwana ślizgawka może dostarczyć dzieciom bardzo dużo radości, będzie im się kojarzyć z rodzinnymi festynami i podobnymi imprezami. Można ją szybko rozłożyć i złożyć, jak również przenieść w inne miejsce. Są też specjalne ślizgawki do basenu, za sprawą których wchodzenie do zbiornika stanie się bardziej ekscytujące. Niektóre modele można przystawić także do suchego basenu, wypełnionego piłeczkami.

 

Wymiary

Całkowite wymiary ślizgawki muszą być dostosowane do wieku malucha. 2- czy 3-letnim dzieciom nie powinno się kupować bardzo dużych zjeżdżalni, bo mogą mieć problem ze wspinaniem się po drabince. Poza tym tak małe pociechy często mogą bać się samodzielnie zjeżdżać. Standardowo ogrodowe ślizgawki mają szerokość od 80 do ok. 95 cm, a ich długość może wynosić od jednego do kilku metrów. Dziecku, które dopiero uczy się chodzić i utrzymywać równowagę, możemy kupić nieco węższą ślizgawkę. Wówczas zapewnimy mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas zabawy.

 

Materiał wykonania

Najczęściej wykorzystywane materiały do produkcji zjeżdżalni dla dzieci to tworzywa sztuczne, takie jak PVC, włókna poliestrowe i polietylen. Jeśli zdecydujemy się na zakup plastikowej zabawki, sprawdźmy, czy jest odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci i promieniowania UV. Inaczej już po kilku dniach stania na zewnątrz ślizgawka wyblaknie, poza tym może się nadmiernie nagrzewać. Wiele zjeżdżalni ma stelaż zapewniający im stabilność. Może on być wykonany ze stali lub drewna. Miejmy na uwadze, że drewniane elementy muszą być dobrze zaimpregnowane, aby nie zniszczyły się na skutek deszczu czy nagłych zmian temperatury. Z kolei metal powinien być zabezpieczony przed korozją.

 

Drabinka

Po czym możemy rozpoznać, jaka jest najlepsza zjeżdżalnia? Wiele osób uważa, że wystarczy przyjrzeć się drabince. Stopnie muszą być dostatecznie szerokie i rozmieszczone tak, aby pociecha mogła samodzielnie się po nich wspinać. Mogą być one pokryte antypoślizgowym materiałem.

 

Certyfikaty 

Jeśli nie mamy pewności, że wybieramy właściwą ślizgawkę, sprawdźmy, jakie przyznano jej certyfikaty. To może rozwiać wątpliwości, czy jest to najlepsza zjeżdżalnia dla pociechy. Za najważniejsze certyfikaty uznaje się CE oraz TÜV. Świadczą one o tym, że zabawka jest bezpieczna dla maluchów, bo spełnia normy wytrzymałościowe i jest wykonana z nietoksycznych materiałów.

 

 

Maksymalne obciążenie

Zabawki takie jak zjeżdżalnie mają określone maksymalne obciążenie. Zależnie od tego, dla jak dużych dzieci przeznaczona jest ślizgawka, może to być 10, 15, 20, a nawet 50 czy 100 kg. Nie można zapomnieć o sprawdzeniu nośności zjeżdżalni, bo narażanie jej na zbyt duże obciążenie przyczynia się do osłabienia konstrukcji.

 

Łatwy montaż

Zakupioną zjeżdżalnię trzeba samodzielnie zmontować. Czynność ta nie może być skomplikowana. W zestawie razem ze ślizgawką powinna znaleźć się instrukcja (najlepiej wzbogacona o obrazki), która krok po kroku wyjaśni, co musimy zrobić, żeby złożyć zabawkę. Instrukcję warto przeczytać także po to, aby dobrać odpowiednie miejsce montażu i móc utrzymać zjeżdżalnię w czystości. Z pewnością znajdziemy w niej informację o preparatach, które mogą być używane do czyszczenia drabinki i ślizgu.

 

Kolorystyka

Ślizgawka powinna być kolorowa i tym samym atrakcyjna dla dzieci. Bardzo często sami możemy zdecydować o barwie drabinki, ślizgu i ewentualnie stelaża. Znając preferencje pociechy, z pewnością znajdziemy model, który przypadnie jej do gustu. Pamiętajmy przy tym, żeby nie skupiać się tylko na wyglądzie ślizgawki, bo to nie on decyduje o bezpieczeństwie dziecka.

 

Zjeżdżalnie w dobrych cenach

Od czego zależy cena zjeżdżalni dla dzieci? Okazuje się, że w tej kwestii znaczenie ma nie tylko marka, ale i całkowite wymiary produktu, materiał wykonania oraz przeznaczenie. Za plastikową ślizgawkę do domu zapłacimy nie więcej niż 100 zł. Im większy jest produkt i ma więcej opcji, tym cena jest wyższa i oscyluje w granicach 300-400 zł Z kolei na zakup rozbudowanej platformy ogrodowej trzeba wydać przynajmniej 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak odnowić plastikową zjeżdżalnię?

Wiele osób ma wątpliwości co do odnawiania plastikowych przedmiotów, wielu nawet myśli, że jest to niemożliwe. Jest to jednak nieprawdą i co ciekawe, możesz bardzo łatwo odnowić plastikową zjeżdżalnię. Kolor wyblakł i nie wygląda tak, jak na początku? Możesz po prostu pomalować konstrukcję. Istnieją specjalne farby, które można wykorzystać do malowania plastiku, trzeba się jednak upewnić, że rzeczywiście można je używać w ten sposób. Przed przystąpieniem do pracy koniecznie oczyść zjeżdżalnię, posłużyć do tego może ścierka z ciepłą wodą. Poczekaj, aż powierzchnia wyschnie, a następnie przygotuj pędzel i farbę. Możesz również wybrać farbę w sprayu, która okazuje się o wiele bardziej wygodna. 

 

 

P2: Jak zamontować zjeżdżalnię?

Montaż ślizgu zjeżdżalni możesz wykonać sam. Najczęściej wysokość zjeżdżalni to około 3 m. Wtedy zabawka jest bezpieczna nawet dla małego dziecka. Gotowy ślizg można łatwo przyczepić do konstrukcji. Producent zazwyczaj przygotowuje specjalne doczepy albo wypustki. Podczas montowania upewnij się, że konstrukcja jest stabilna, aby zjeżdżające dziecko było zupełnie bezpieczne. Boisz się o bezpieczeństwo malucha? Możesz samodzielnie umocnić połączenie ślizgu i konstrukcji. W tym wypadku możesz być pewien, że ślizg się nie odczepi. Dla 100% bezpieczeństwa niektórzy rodzice decydują się na ustabilizowanie ślizgu dodatkowo od tyłu. 

 

P3: Jak wypolerować zjeżdżalnię?

Jeżeli zauważasz, że zjeżdżalnia zrobiła się chropowata, oraz że pod wpływem użytkowania nie jest już taka śliska, można ją łatwo wypolerować. Trzeba jednak wiedzieć, że polerowanie plastiku może zająć dużo czasu. Jednym ze sposobów jest zainwestowanie w bardzo drobny papier wodny. Dodatkowo można użyć specjalnej pasty polerskiej, która jest ogólnodostępna w wielu sklepach. Najlepiej jest polerować okrężnymi ruchami, lecz jeżeli nie masz zbyt dużo czasu, to możesz zainwestować w sprzęt polerski, który zrobi to szybciej, niż Ty ręcznie. Czasem nie trzeba kupować pasty polerskiej, można użyć pasty do zębów, lecz pod warunkiem, że nie zniszczy ona danego plastiku. 

 

P4: Gdzie kupić zjeżdżalnię dla dzieci?

Zjeżdżalnię dla dzieci można nabyć w wielu miejscach. Rodzice często szukają jej w typowych sklepach dziecięcych. W takich miejscach jest zawsze duży wybór oraz możesz poradzić się osoby, która zna się na asortymencie dziecięcym. Zjeżdżalnię dla dzieci można często spotkać w supermarketach. Polecamy też kupowanie przez Internet. Poza znalezieniem idealnej zjeżdżalni możesz również poczytać opinie na jej temat, a także zamówić produkt prosto do domu, co jest bardzo ważne dla rodziców, którzy nie mają czasu jeździć po sklepach. 

 

 

P5: Ile kosztuje zjeżdżalnia dla dzieci?

Zamierzasz kupić wyłącznie ślizg, który potem domontuje się do konstrukcji? Mamy dla Ciebie dobrą informację, to najtańsza opcja, kosztuje mniej niż 200 zł, w przypadku, kiedy jest wykonana z plastiku (najczęstsza i najłatwiejsza do zamontowania wersja). Wielu rodziców decyduje się na zakup całej zjeżdżalni wraz z drabinką oraz podestem. Kosztuje ona więcej, ale nie ponad 1000 zł. Zabawkę trzeba złożyć w domu, lecz zaletą jest to, że w zestawie znajdują się już wszystkie elementy. 

 

 

Jak zrobić zjeżdżalnię dla dzieci

 

Aby sprawić dzieciom radość, nie musisz wydawać dużej sumy pieniędzy, wystarczy trochę czasu, chęci oraz umiejętności. Zbudowanie własnego placu zabaw w postaci zjeżdżalni nie musi być wcale trudnym zadaniem. Wystarczy, że skompletujesz kilka elementów oraz masz potrzebne przedmioty. W poniższym artykule wytłumaczymy Ci dokładnie, co potrzebujesz, aby własnoręcznie zrobić zjeżdżalnię dla dzieci.

 

 

Jak przygotować się do budowania własnej drabiny?

Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego miejsca ustawienia zabawki. Zjeżdżalnia nie powinna być umieszczona w miejscu, które jest zbyt nasłonecznione. Jednym z powodów jest to, że model będzie blakł od słońca, a drugim jest to, że dziecku nie będzie przyjemnie wciąż zjeżdżać w pełnym słońcu, co więcej, może to być dla niego bardzo niebezpieczne. Gdzie możesz postawić zjeżdżalnię? W miejscu, które jest trochę zacienione, najlepiej gdzieś, gdzie słońce zastawia drzewo lub budynek, a na podłożu jest miękka trawa. Przed samą budową można też skompletować wszystkie elementy, nie będziesz musiał się nimi przejmować później. Nie zapominaj o najważniejszym etapie – przygotowaniu projektu. Nie musisz być architektem, aby stworzyć prosty projekt. Wystarczy, że naszkicujesz ołówkiem kształt konstrukcji oraz oszacujesz, jakie wymiary powinien mieć każdy element, aby stanowić później całość. 

 

Co potrzebujesz do stworzenia dobrej zjeżdżalni?

Aby stworzyć dobrą zjeżdżalnię dla dzieci, nie potrzebujesz wielu elementów. Podstawowym materiałem będzie w tym wypadku drewno. Nowoczesne zjeżdżalnie są wykonane z plastiku, ponieważ jest on bardzo gładki i dzieci mogą na nim swobodnie zjeżdżać. Dobrze wyszlifowane drewno lub metal będą służyć tak samo dobrze. Jeżeli chcesz, to możesz połączyć elementy drewniane oraz metalowe, wszystko zależy od Ciebie. Możesz również połączyć drewno z aluminium i o tej propozycji będziemy tutaj mówić. Potrzebujesz więc płytę aluminiową oraz sprzęt do jej docięcia, belki, płyty drewniane oraz elementy do docięcia, wkręty, szlifierkę, opcjonalnie lakier lub farbę. 

 

 

Jak dokładnie wykonać zjeżdżalnię dla dzieci?

Na początku należy przygotować 4 solidne belki drewniane, aby postawić na nich płytę. Płytę również możesz zbudować z belek, a nawet z kołków, ale w wypadku belek mniej się namęczysz. Najważniejsze jest to, aby wszystkie elementy dobrze oszlifować, a potem nałożyć na nie lakier. Nie możesz przecież dopuścić, aby dziecku się coś stało. Na początku kołki umieść w ziemi, wbij je dość głęboko, ponieważ zjeżdżalnia musi być stabilna. Na belki połóż płytę i połącz je wkrętami. Upewnij się, że konstrukcja jest stabilna. 

Następnie przygotuj samą zjeżdżalnię. Pamiętaj, że  płyty muszą być odpowiednio docięte, aby do siebie pasowały. Na bokach koniecznie umieść belki o wysokości co najmniej 10 cm. Powinny być one wyszlifowane, ponieważ Twoje dziecko będzie przesuwało po nich rączkami. Na końcu płyty możesz umieścić małą, drewnianą belkę, aby zatrzymać rozpędzone dziecko. Jaka zjeżdżalnia jest polecana? Taka, która nie jest za stroma, więc przymocuj ją do całej konstrukcji pod niezbyt dużym kątem, szczególnie jeżeli Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe. Na końcu możesz pomalować konstrukcję na kolor, który Ci się podoba. Pamiętaj jednak, aby farba nie była toksyczna. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ